Odszkodowanie z OC nawet 1000 razy większe niż cena polisy

21.6.2018

Poszkodowana w wypadku komunikacyjnym kobieta otrzymała odszkodowanie w wysokości 570 tys. zł. Kwota wypłacona przez ubezpieczyciela przekroczyła koszt polisy OC sprawcy ponad 1000-krotnie. Kierowca samochodu zapłacił bowiem za OC tylko 470 zł.

W ubiegłym roku na polskich drogach zginęło 2831 osób, a 39.466 zostało rannych. I choć poza ostrożną jazdą nic nie jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwa na drodze, to właściciel samochodu opłacając składkę OC, zapewnia bezpieczeństwo finansowe sobie oraz innym uczestnikom ruchu. Polisa daje bowiem gwarancję pokrycia przez ubezpieczyciela kosztów spowodowanych przez niego szkód.

Jakie odszkodowania wypłacają ubezpieczyciele?
Średnia cena ubezpieczenia OC wyniosła w 2017 r. 779 zł – podaje porównywarka ubezpieczeń rankomat.pl. Wypłaty z tytułu likwidacji jednej szkody wyniosły natomiast średnio 8100 zł – wynika z danych KNF, czyli ponad 10 razy więcej. W wielu przypadkach, w zamian za opłacenie składki w wysokości kilkuset złotych, towarzystwa wypłacały odszkodowanie w setkach tysięcy złotych.

Kierowca ubezpieczony w towarzystwie Aviva spowodował wypadek. Poszkodowany, kierowca skutera, na skutek poważnych obrażeń wymaga całodobowej opieki. Towarzystwo pokryło koszty leczenia, opieki oraz opinii medycznych. Poszkodowany otrzymał także zadośćuczynienie i wypłatę w związku z utratą zarobków. Łączna kwota odszkodowania wyniosła do tej pory ponad 1,1 mln zł.

Kierowca stracił panowanie nad samochodem i uderzył w jadącego z naprzeciwka tira z naczepą. Następnie odbił się od niego i uderzył w autobus. Na miejscu zginęło małżeństwo z dzieckiem. Kierowca tira, kierowca autobusu oraz jego trzy pasażerki zostali ranni. Towarzystwo Aviva, w którym sprawca wypadku posiadał ubezpieczenie, wypłaciło na rzecz poszkodowanych oraz rodzin ofiar ponad 730 tys. zł.

Źródło: Rankomat.pl

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę