Nowy system przewidywania kolizji Brigade Electronics

Nowy system przewidywania kolizji Brigade Electronics Brigade Electronics

Brigade Electronics wprowadziła Radar Predict, najnowszy innowacyjny system wykrywania martwej strefy z boku pojazdu (BSIS) z technologią bezpieczeństwa przewidywania kolizji. System został specjalnie zaprojektowany w celu ochrony rowerzystów przed możliwymi kolizjami z pojazdami ciężarowymi.

Jeszcze przed oficjalnym wprowadzeniem na rynek, produkt ten otrzymał pozytywne opinie podczas testów klientów i zdobył uznanie ekspertów, zostając uhonorowanym tytułem "Najbardziej Innowacyjnego Produktu Roku" na gali Motor Transport Awards w Londynie.

Korzystając z sztucznej inteligencji (AI), Radar Predict informuje kierowcę o potencjalnych kolizjach, analizując dane takie jak prędkość i kierunek jazdy pojazdu oraz obecność rowerzystów w pobliżu. System używa specjalnie zaprojektowanego algorytmu do informowania kierowców, gdy zderzenie z rowerzystą jest prawdopodobne.

Incydenty z udziałem dużych pojazdów, takich jak ciężarówki, mają znacznie większe szanse skończyć się tragicznie niż te z udziałem samochodu osobowego. Wiele kolizji między rowerzystami a ciężarówkami zachodzi z powodu ograniczonej widoczności z kabiny kierowcy.

Radar Predict wspiera widoczność kierowcy ciężarówki za pomocą jednostki radarowej, która jest montowana z boku pojazdu, aby zapewnić pełne pokrycie boczne, obejmujące jednostkę przyczepy. Tryb wykrywania przyczepy wykryje, czy pojazd jest wyposażony w przyczepę, uniemożliwiając fałszywe alarmy spowodowane ruchem przegubowym. Kierowca jest ostrzegany tylko wtedy, gdy rowerzysta wjeżdża w strefę wykrywania i stanowi potencjalne ryzyko kolizji. System emituje zróżnicowane alarmy wizualne i dźwiękowe w zależności od prawdopodobieństwa wystąpienia kolizji, dostarczając początkowego powiadomienia po wykryciu i eskalując do bardziej pilnego ostrzeżenia, jeśli przewiduje bliską kolizję.

Brigade Electronics 

Główne cechy Radar Predict to:

  • Aktywne wykrywanie rowerzystów z boku pojazdu w zakresie prędkości poniżej 30 km/h.
  • Obszar wykrywania od 4,5 m x do 46 m.
  • Dostępny dla zastosowań po lewej i prawej stronie pojazdu.
  • Dopasowany do pojazdów jednoczłonowych i przegubowych.
  • Redukuje fałszywe alarmy: emituje alarmy tylko wtedy, gdy kolizja jest prawdopodobna.
  • Szybki i łatwy do zainstalowania (brak konieczności połączenia CAN z pojazdem).
  • Spełnia wymagania regulacji UNECE nr 151.
  • Zgodny z wymaganiami DVS PSS.
  • Gwarancja trzyletnia.

Radar Predict został specjalnie zaprojektowany, aby rozwiązać problemy związane z występowaniem martwych stref wokół ciężarówek podczas wykonywania manewrów. System zapewnia pełne pokrycie boku pojazdu, obejmując przyczepę i znacznie redukuje występowanie fałszywych alarmów dla kierowców, ponieważ aktywuje się tylko w przypadku prawdopodobnej kolizji. Dodatkowo, Radar Predict aktywuje się automatycznie podczas skręcania pojazdu, więc kierowca nie musi wybierać kierunkowskazu – zaznacza Eryk Biskupski, dyrektor zarządzający w firmie Brigade Electronics Polska.

Źródło: Brigade Electronics 

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę