Nowy program regeneracji pomp Common Rail

Delphi Technologies
18.6.2019

Delphi Technologies rozszerza swoją ofertę serwisowania silników wysokoprężnych o nowy program regeneracji fabrycznej pomp Common Rail. Oferta dotyczy zastosowań w popularnych samochodach osobowych, lekkich pojazdach użytkowych, dostawczych i terenowych.

Nowa gama usług regeneracji fabrycznej zgodnej ze standardami OE umożliwia dystrybutorom i warsztatom oferowanie swoim klientom produktu i usługi o wysokiej jakości, w konkurencyjnej cenie. Stanowi to kolejną, bardzo dochodową opcję naprawy, poza stosowaniem części OE i przeprowadzaniem autoryzowanych napraw na tym rynku, gdzie notowany jest stały wzrost.

– Sprzedaż nowych pojazdów z silnikami wysokoprężnymi osiągnęła  w 2015 r. najwyższy poziom w całej Europie, co oznacza, że miliony pojazdów wchodzą właśnie na niezależny rynek aftermarket – mówi Jean-Francois Bouveyron, wiceprezes, Delphi Technologies Aftermarket – EMEA.  „Wobec rosnących zastosowań w lekkich pojazdach użytkowych i dostawczych, w najbliższych latach przewidywany jest wzrost liczby napraw układów Common Rail. Uruchomienie naszego programu regeneracji otworzy dla rynku aftermarket nowe możliwości”.  

Wydłużenie czasu eksploatacji pojazdu i lepsza ochrona środowiska, dzięki ograniczeniu zużycia energii o 85%

W miarę jak pojazd staje się coraz starszy, koszty naprawy mogą osiągnąć nieproporcjonalnie wysoki poziom w stosunku do wartości samochodu. Ponowne wykorzystanie komponentów przez Delphi Technologies oznacza przywrócenie pompy do stanu porównywalnego z nowym produktem, co umożliwia obniżenie kosztów naprawy zarówno dla właścicieli pojazdów, jak i dla kierowników floty. Poza tym, taki proces wymaga zastosowania o 50 procent mniej materiałów, przy ograniczeniu zużycia energii o około 85 procent, co jest znacznie korzystniejsze dla środowiska.

Innym niezwykle ważnym obszarem dla firmy jest jakość. Niektóre zakłady regeneracji wymieniają tylko uszkodzone części lub, co gorsza, jedynie czyszczą pompę, natomiast Delphi Technologies stosuje rygorystyczny siedmioetapowy proces. Obejmuje on kontrolę rdzenia, demontaż produktu, czyszczenie, dalszą kontrolę, wymianę części na elementy o jakości OE, montaż, a wreszcie testowanie i kalibrację. Takie skrupulatne podejście zapewnia zgodność pompy z surowymi wymaganiami specyfikacji OE pod względem emisji, oszczędności paliwa i trwałości.

Powiązane firmy

Delphi Technologies

– Warsztaty nie obsługują zazwyczaj wyłącznie samochodów jednego rodzaju, czy też klientów jednego rodzaju, dlatego zaoferowanie więcej niż jednego rozwiązania jest uzasadnione. Dzięki uzupełnieniu swoich programów naprawy i wymiany części na nowe o możliwość regeneracji pomp, dystrybutorzy i warsztaty mogą zapewnić swoim klientom wybór, bez wpływu na jakość ani poziom obsługi. To dwa obszary, które są kluczowe dla odniesienia sukcesu na rynku aftermarket – podkreśla Jean-Francois Bouveyron .

Nowa gama obejmuje 29 pomp Common Rail DFP1, DFP3 oraz DFP4 pasujących do 22 pojazdów osobowych, lekkich pojazdów użytkowych i terenowych takich marek jak Ford, Hyundai, JCB, Kia, Mercedes, PSA oraz SsangYong. Są one dostępne od ręki u dystrybutorów Delphi Technologies oraz w autoryzowanej sieci warsztatów. Wszystkie pompy objęte są dwuletnią gwarancją. Na początku nowe pompy OE będą dostarczane przez pewien czas, aby umożliwić firmie zgromadzenie kluczowych rdzeni.

Dalsze informacje na temat oferowanych przez Delphi Technologies układów wtrysku paliwa do pojazdów z silnikiem diesla i benzynowych znajdują się na stronie delphiautoparts.com/pol/pl/category/uklady-wtrysku-paliwa

Źródło: Informacja prasowa Delphi

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 10 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę