Nowy kompresor marki OSRAM z funkcją sterowania przez aplikację mobilną

OSRAM
1.8.2022

Firma OSRAM uzupełniła ofertę kompresorów o model TYREinflate Connect 650, którym można sterować przy pomocy aplikacji w telefonie. Wystarczy połączyć kompresor ze smartfonem przez Bluetooth, by można było zapamiętać prawidłową wartość ciśnienia dla maksymalnie pięciu pojazdów.
 

Właściwe ciśnienie w oponach gwarantuje nie tylko bezpieczeństwo, lecz także wydłuża żywotność ogumienia i ma wpływ na zużycie paliwa. Przy dzisiejszych cenach na stacjach benzynowych ten ostatni argument zyskuje na znaczeniu. Dlatego warto zaopatrzyć się w kompresor do opon, przy pomocy którego można napompować nie tylko opony, lecz także koła w motocyklach, rowerach, dziecięcych wózkach, a także materace, piłki czy pontony.

W urządzeniu OSRAM TYREinflate Connect 650 można uruchomić pompowanie przy pomocy aplikacji OSRAM Connect (dostępnej w AppStore i Google Play), a dane na temat ciśnienia mogą być ściągane automatycznie po podaniu modelu samochodu i rozmiaru opon lub wprowadzane ręcznie. W zależności od rozmiaru kół i wymaganej wartości barów, proces uzupełnienia potrwa maksymalnie trzy minuty i po osiągnięciu zadanego ciśnienia samoczynnie się kończy. 

Zwijany przewód zasilający o długości 3,3 m z wtyczką do gniazdka zapalniczki umożliwi bez problemu napompowanie opon nawet w największych samochodach. Z kolei elastyczny wąż o długości 65 cm ma końcówkę, która pozwoli wyrównać ciśnienie w kołach z trudno dostępnym zaworem. Dodatkowa lampa LED przyda się w sytuacji, gdy trzeba będzie napompować koło w nocy, a duży włącznik można obsługiwać np. stopą. Producent udziela dwuletniej gwarancji na kompresor TYREinflate Connect 650, podobnie jak na inne urządzenia tej serii.

Dzięki zestawowi adapterów kompresorami OSRAM można napompować opony motocyklowe, rowerowe, te od przyczep, a nawet dziecięcych wózków. Istotną zaletą, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, jest możliwość wykorzystania urządzeń tej serii do napełnienia powietrzem wszelkiego sprzętu sportowego – pontonów, piłek, basenów, materacy czy wodnych zabawek.

 

Informacja prasowa marki OSRAM

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę