Brembo prezentuje na targach Automechanika Frankfurt 2022 najnowszą serię produktów przeznaczonych na rynek aftermarket

Nowości Brembo na rynek aftermarket Brembo
15.9.2022

Oferta produktów Brembo jest wynikiem wieloletnich badań i innowacji w dziedzinie technologii układów hamulcowych. Aby sprostać nowym wyzwaniom i potrzebom rynku motoryzacyjnego, firma cały czas wprowadza nowatorskie rozwiązania, odpowiadające na ewolucję współczesnych pojazdów. Odzwierciedleniem tego procesu jest również stałe rozszerzanie oferty części zamiennych i ogólnej strategii firmy Brembo, polegającej na wychodzeniu naprzeciw potrzebom klientów i osiąganiu najlepszych w swojej klasie wyników w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Z uwagi na kierunek rozwoju i ewolucję rynku aftermarket, Brembo podzieliło gamę części zamiennych na cztery grupy, z których każda ma spełniać potrzeby konkretnych klientów i pojazdów, oferując najwyższą jakość, innowacyjne rozwiązania oraz doskonałą wydajność, z czego firmy słynnie od zawsze.

Brembo Essential to seria dla osób decydujących się po raz pierwszy na ofertę części zamiennych. Do jej stworzenia Brembo wykorzystało wiedzę techniczną odzwierciedlającą dążenie firmy do zapewnienia wysokiej jakości oferowanych produktów. Asortyment obejmuje bębny hamulcowe, szczęki, elementy hydrauliczne i zregenerowane zaciski.

Brembo Prime to seria premium dostosowana do indywidualnych potrzeb klientów poszukających najlepszych rozwiązań do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Inżynierowie Brembo opracowali tę ofertę zamienników zgodnie ze specyfikacjami producentów pojazdów oraz poprawili ich parametry, wykorzystując do tego własne rozwiązania techniczne i stosując wysokie standardy jakości. Seria Brembo Prime obejmuje tarcze, klocki, zaciski i płyn hamulcowy oraz dodatkowe akcesoria.

Brembo Beyond to grupa produktów stworzona zgodnie z misją firmy, polegającą na dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań poprawiających dynamikę jazdy nowoczesnych pojazdów, ze szczególnym naciskiem na aspekt ekologiczny. Obejmuje ona takie produkty jak zestaw Brembo Beyond EV Kit, nową gamę powlekanych tarcz i innowacyjnych klocków hamulcowych, które są cichsze i bardziej odporne na utlenianie i korozję, co zwiększa ich żywotność. Jednocześnie ich wpływ na środowisko jest znacząco obniżony. Zestaw Brembo Beyond EV Kit jest przeznaczony do pojazdów elektrycznych i został nagrodzony przez Galerię Innowacji Motortec w kategorii „Komponenty mechaniczne”.

Brembo Xtra to gama produktów dla zapalonych kierowców, którzy chcą modyfikować swoje samochody, a także zależy im na wysokiej jakości, niezawodności i wydajności, charakteryzujących wszystkie produkty Brembo. Seria Xtra jest bardzo atrakcyjną ofertą przeznaczoną na rynek aftermarket. Obejmuje ona tarcze nawiercane i nacinane, klocki wysokocierne, kolorowe zaciski aluminiowe i zaawansowane płyny hamulcowe.

Każda grupa produktów Brembo składa się z części zamiennych, które mają podobne cechy, zarówno pod względem zastosowanej w nich technologii, jak i pozycjonowania na rynku. W ten sposób firm chce ułatwić klientom wybór, uwzględniając ich konkretne potrzeby oraz oferując im rozwiązania zgodne z różnymi wymaganiami i stale zmieniającymi się standardami na samochodowym rynku aftermarket.

Źródło: Brembo

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę