Nowoczesna fabryka akumulatorów litowo-jonowych w Sunderland

26.1.2016

Nissan ogłosił plan powierzenia wytwarzania przyszłych generacji akumulatorów do samochodów elektrycznych zakładom w Sunderland w Wielkiej Brytanii.

Inwestycja o wartości 26,5 mln funtów brytyjskich zapewni miejsca pracy dla wysoko wykwalifikowanej kadry zatrudnionej na linii produkcyjnej oraz przy utrzymaniu zakładu, a także dla inżynierów w nowoczesnej fabryce akumulatorów litowo-jonowych w Sunderland, która jest największym obiektem tego typu w Europie. Jest to jeden z trzech zakładów produkcji akumulatorów Nissana na świecie. Dostarcza on moduły akumulatorów do w pełni elektrycznego Nissana LEAF oraz do elektrycznego vana e-NV200, produkowanego w zakładach Nissana w Barcelonie.

Ponad 200 000 Nissanów LEAF jeżdżących po drogach całego świata pokonało już łącznie 2 miliardy mil, a ogłoszenie produkcji kolejnej generacji akumulatorów dodatkowo potwierdza zaangażowanie Nissana na rzecz 100-procentowo elektrycznej przyszłości. Tylko w 2015 roku Nissan sprzedał 43 651 sztuk modelu LEAF na całym świecie, z czego 15 630 w Europie.

Od uruchomienia produkcji samochodów elektrycznych w Sunderland w 2013 roku nakładem 420 mln funtów brytyjskich produkcja akumulatorów oraz Nissana LEAF zapewniła ponad 2000 miejsc pracy w samej firmie Nissan oraz u jej kooperantów.

Źródło: Nissan

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę