Nowa płytka kontaktowa CLIP już dostępna

Nowa płytka kontaktowa CLIP już dostępna STOP&GO
23.3.2022

Tuż przed rozpoczęciem się sezonu na kuny, dostępna jest nowa płytka kontaktowa CLIP, która znacznie skraca czasu montażu i zapewnia niespotykaną dotąd elastyczność. Nowość lidera innowacji STOP&GO jest udoskonaleniem płytki kontaktowej ze stali szlachetnej z techniką montażu IDC.

W odróżnieniu od poprzedniego modelu i innych dostępnych na rynku systemów kabel wysokiego napięcia nie musi być już przewlekany przez płytkę kontaktową. Nową wersję typu CLIP można otworzyć za pomocą praktycznego mechanizmu składania i wygodnie włożyć kabel. Z jednej strony ma to tę zaletę, że w dowolnym miejscu kabla wysokiego napięcia można w późniejszym momencie zamocować dodatkowe płytki kontaktowe. Z drugiej strony umożliwia to przedłużenie kabla i zamocowanie dowolnej liczby dodatkowych płytek kontaktowych, zwłaszcza w przypadku dużych komór silnika, takich jak w samochodach typu SUV i kempingowych.

Podobnie jak w poprzednim modelu, za jednym kliknięciem można zablokować i połączyć płytki ze stali szlachetnej PLUS-MINUS z 2-żyłowym kablem wysokiego napięcia. Podczas ściśnięcia płyt sześć trzpieni wwierca się w żyłę kabla, optymalizując w ten sposób bezpieczeństwo styku. Krok ten zajmuje bardzo mało czasu i jest wykonywany ręcznie, dzięki czemu nie trzeba używać żadnych narzędzi.

Zaokrąglony cokół ma tę zaletę, że płytki można elastycznie montować np. na wężach. Jest to możliwe za pomocą opasek zaciskowych, które są po prostu przekładane przez tunele mocujące w dolnej części płytki. Wersja CLIP jest dostępna w znanej, wysokiej jakości STOP&GO dla urządzeń 7 PLUS-MINUS i 8 PLUS-MINUS.

Produkty STOP&GO objęte są 4-letnią rękojmią. Tak jak wszystkie inne produkty STOP&GO, nową płytkę kontaktową CLIP można nabyć w handlu specjalistycznym. Więcej informacji na temat firmy i jej oferty można znaleźć na stronie: www.stop-go.de/pl

Źródło: STOP&GO

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę