Nowa opona całoroczna Turanza 6 ENLITEN od Bridgestone

Nowa opona całoroczna Turanza 6 ENLITEN od Bridgestone Bridgestone

Bridgestone, producent opon klasy premium i dostawca zrównoważonych rozwiązań w zakresie mobilności, wprowadza na rynek opony Turanza All Season 6 ENLITEN z technologią DriveGuard Run-Flat (RFT). Nowa opona pozwala kierowcom zachować kontrolę nad pojazdem i podróżować bezpiecznie po przebiciu do 80 km z prędkością nie przekraczającą 80 km/h. Jest również dostosowana do użytku w pojazdach elektrycznych.

  • Bridgestone ulepsza swoją całoroczną oponę osobową, integrując unikalną technologię DriveGuard Run-Flat (RFT).
  • DriveGuard RFT od Bridgestone zapewnia kierowcom bezpieczeństwo i komfort, umożliwiając kontynuowanie jazdy po przebiciu opony z prędkością do 80 km/h na dystansie do 80 km.
  • Nowa opona dostosowana jest do pojazdów elektrycznych. Oferuje też wyjątkową skuteczność hamowania bez względu na porę roku, doskonałe osiągi na śniegu i znakomite przebiegi.

Opona Bridgestone Turanza All Season 6 ENLITEN z technologią DriveGuard RFT to idealne rozwiązanie dla kierowców oczekujących bezpieczeństwa, wygody i spokoju ducha przez cały rok, oddajemy w ręce kierowców jeden zestaw opon, który sprawdzi się przez cały rok i który pozwala na bezpieczne kontynuowanie jazdy po przebiciu. Nowa opona jest dostosowana do użytku w pojazdach elektrycznych, co dodatkowo poszerza grono jej potencjalnych odbiorców – powiedział Stefano Sanchini, Vice President Consumer Replacement at Bridgestone Europe, Middle East and Africa.

Według testów przeprowadzonych przez jeden z najbardziej renomowanych w Europie niezależnych instytutów badań motoryzacyjnych, TÜV SÜD, nowa opona Bridgestone oferuje najlepszą w swojej klasie drogę hamowania na mokrej nawierzchni oraz doskonałą skuteczność hamowania zarówno na śniegu jak i na suchej nawierzchni. TÜV SÜD potwierdził również duże możliwości nowej opony w zakresie przyczepności, hamowania, pokonywania zakrętów i prowadzenia na śniegu. Ponadto, opona zapewnia o 20% lepsze przebiegi niż jej poprzedniczka, co przekłada się na efektywność kosztową i mniejszy wpływ na środowisko.

Bridgestone

Nowa opona Bridgestone została zaprojektowana z wykorzystaniem technologii ENLITEN – połączenia najnowocześniejszych rozwiązań zapewniających maksymalne bezpieczeństwo, doskonałe osiągi i ulepszone właściwości związane ze zrównoważonym rozwojem, przy jednoczesnym dostosowaniu do użytku w pojazdach elektrycznych.

Opracowana i produkowana w Europie opona Bridgestone Turanza All Season 6 ENLITEN z technologią DriveGuard RFT będzie dostępna w 20 najpopularniejszych rozmiarach – od 16 do 19 cali. 18 rozmiarów wprowadzonych zostanie we wrześniu 2024 roku, a pozostałe dwa w styczniu 2025 roku.

Źródło: Bridgestone 

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę