Nissan będzie produkował przyłbice ochronne dla pracowników sektora opieki zdrowotnej w Japonii

Nissan uruchomi produkcję przyłbic ochronnych
23.4.2020

Nissan uruchomi produkcję przyłbic ochronnych dla pracowników sektora opieki zdrowotnej w Japonii, którzy na pierwszej linii walczą z epidemią COVID‑19.

Obecny plan zakłada wytwarzanie 2500 przyłbic miesięcznie. Produkcja rozpocznie się w bieżącym miesiącu w Centrum Technicznym Nissana, Centrum Badawczym Nissana oraz w należących do firmy zakładach w Jokohamie.

Oprócz odpowiedzi na wezwanie japońskich władz Nissan bada również sposoby wsparcia firm produkujących respiratory oraz sztuczne płuco-serca. Nissan planuje wspomóc tych producentów, zgłaszając propozycje racjonalizacji procesów produkcyjnych oraz oferując miejsce w halach produkcyjnych lub siłę roboczą, aby firmy mogły zwiększyć produkcję i dostarczać deficytowe elementy.

Nissan realizuje już podobne inicjatywy w innych regionach. W Stanach Zjednoczonych firma produkuje przyłbice ochronne dla pracowników sektora opieki zdrowotnej w Michigan, Mississippi i Tennessee.

W Wielkiej Brytanii zespół wolontariuszy z zakładów Nissana w Sunderland pomaga dostarczać takie przyłbice. Do końca bieżącego tygodnia fabrykę opuści ponad 77 000 przyłbic, a od przyszłego tygodnia do odbiorców będzie trafiać nawet po 100 000 sztuk tygodniowo. Nissan wyasygnował dodatkowe fundusze na zakup wtryskarki, co pozwoliło znacznie zwiększyć liczbę produkowanych przyłbic.

W Hiszpanii Nissan uruchomił produkcję respiratorów medycznych we współpracy ze Szpitalem św. Pawła, firmą inżynierską QEV Technologies oraz centrum technologicznym Eurecat. Produkcja respiratorów rozpoczęła się w zeszłym tygodniu w fabryce zespołów napędowych Nissana w Barcelonie.

Grupa Nissana będzie nadal wspierać wysiłki w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID‑19, wykorzystując doświadczenie zgromadzone przy projektowaniu i produkcji pojazdów oraz posiadane środki produkcji, a także współpracować z władzami i innymi podmiotami w poszczególnych krajach.

Źródło: Nissan

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę