NGK uznana za jedną ze 100 najbardziej innowacyjnych firm na świecie

NGK
15.1.2014

W badaniu tym, przeprowadzonym w 2013 r. jako trzeci rok z rzędu, brano pod uwagę przede wszystkim liczbę patentów i innowacji wprowadzonych przez globalne firmy. Badanie Thomson Reuters ma na celu uhonorować firmy za ich zaangażowanie w rozwój, tworzenie nowych miejsc pracy oraz wprowadzanie nowych produktów i usług.

Na liście tej znalazło się 8 firm z branży motoryzacyjnej: czterech producentów samochodów i czterech dostawców części.

Firma NGK Spark Plug została dodana do listy 100 najbardziej innowacyjnych firm ze względu na wyjątkowo dużą ilość innowacji i patentów wprowadzonych w ciągu ostatnich 3 lat. Jak twierdzi Reuters, NGK otrzymała aż 1159 punktów za „wyjątkową innowacyjność” w okresie 1 stycznia 2010 a 31 grudnia 2012.

Ponadto, zarówno NGK, jak i 99 pozostałych firm z listy największych innowatorów wykazało wskaźnik S&P 500 (najważniejszy wskaźnik giełdy nowojorskiej), niemal w każdej kategorii, wliczając w to liczbę nowych patentów, nowo utworzonych miejsc pracy oraz wydatki na badania i rozwój.

“Jesteśmy niezmiernie dumni z faktu, że nasza firma została jedną ze stu najbardziej innowacyjnych na świecie”
– mówi Masaki Sumiya, Dyrektor Zarządzający NGK Spark Plug Europe – „Jest to dla nas potwierdzeniem i jednocześnie ogromną motywacją do dalszej wytężonej pracy na sukces naszej firmy i naszych Klientów”.

Informacje dodatkowe:

Firma NGK jest wiodącym światowym producentem świec zapłonowych oraz sond lambda oraz jednym z największych producentów świec żarowych, posiadającym fabryki i biura handlowe we wszystkich częściach świata. Zatrudnia 12.000 pracowników, którzy przyczyniają się do obrotów w wysokości ok. 2,7 miliardów euro. NGK jest obecna na wszystkich kontynentach, posiada 32 spółki-córki, 12 zakładów produkcyjnych oraz 4 centra techniczne.

Bliższych informacji na temat sprzedaży produktów NGK udzielają importerzy i dystrybutorzy – adresy na stronie
www.ngkntk.pl.

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę