NEXION i STENHØJ łączą siły

STENHØJ
13.3.2019

Po ostatecznym porozumieniu między dwoma firmami rodzinnymi NEXION nabył 75% udziałów w GRUPIE STENHØJ. Rodzina Dyøe nadal będzie właścicielem w STENHØJ z 25-proc. udziałem.

Przewiduje się, że po połączeniu dochody firm mogą wynieść 340 milionów euro, a zatrudnienie wzrośnie o 2000 kolejnych pracowników. Obie firmy uzupełniają się pod względem oferty produktowej i pokrycia geograficznego rynków sprzedaży. NEXION ma mocną pozycję w Europie Południowej, Ameryce Południowej i Północnej, a także na rynkach Chin, Afryki i Australii, a STENHØJ w Europie Północnej i Australii.

NEXION projektuje i produkuje urządzenia do wymiany opon, wyważania i geometrii kół. STENHØJ, podobnie jak NEXION, prowadzi badania rozwojowe oraz produkuje, dystrybuuje i sprzedaje takie produkty, jak podnośniki, testery hamulców i reflektorów oraz urządzeń do badania emisji spalin.

Reklama

Źródło: STENHØJ 

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę