Następny krok ku autonomicznym pojazdom

Bosch
3.7.2017

Valeo.ai to pierwsze centrum badawczo-rozwojowe na świecie, które jest w całości poświęcone zagadnieniom sztucznej inteligencji i głębokiego uczenia oraz ich zastosowaniu w tworzeniu pojazdów. Dzięki tej placówce Valeo chce utrzymać rolę lidera rozwiązań dla jazdy autonomicznej.

Sztuczna inteligencja, która potrafi sama się uczyć, jest kluczem do stworzenia w pełni autonomicznych samochodów, które będą potrafiły poruszać się po ulicach bez ingerencji kierowcy. Tylko sztuczna inteligencja będzie potrafiła prawidłowo i bezpiecznie reagować na podstawie informacji otrzymywanych z szeregu czujników optoelektronicznych, w które coraz częściej wyposażone są samochody dostępne nawet w polskich salonach sprzedaży.

Placówka Valeo.ai będzie centrum społeczności inżynierów i ekspertów, którzy pracować będą tam nad najnowszymi rozwiązaniami z zakresu sztucznej inteligencji i głębokiego uczenia. Umiejscowienie jej w Paryżu ma ułatwić nawiązanie kontaktu z francuskimi i światowymi placówkami badawczymi i edukacyjnymi.

Jutro należy do samochodów autonomicznych, które będą wymieniać między sobą informacje. Valeo, jako lider technologiczny, jest w pierwszej linii postępu w zakresie sztucznej inteligencji i głębokiego uczenia, a naszą ambicją jest umocnić pozycję lidera – powiedział Jacques Aschenbroich, prezes i CEO Valeo.

Zgodnie z planem pod koniec 2018 roku Valeo.ai będzie zatrudniać około setki specjalistów i stanie się globalnym centrum kompetencji w zakresie algorytmów, infrastruktury, procesów uczenia oraz symulowania i testowania działania sztucznej inteligencji w zastosowaniach motoryzacyjnych. Koncepcja Valeo.ai jest głęboko zakorzeniona w kulturze korporacyjnej Valeo, która opiera się na ścisłej współpracy z uczelniami wyższymi i wspieraniu ekosystemu start-upów tak, by trzymać rękę na pulsie najnowszych rozwiązań mających zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym.

Źródło: Valeo

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę