Narzędzia wyróżnione „Oscarem designu”

Narzędzia wyróżnione „Oscarem designu” Würth Polska
12.8.2022

Wzornictwo to nie tylko meble, elektronika i sprzęt AGD. „Oscarem designu” zostały wyróżnione także narzędzia.

Pojęcie designu często kojarzy się z modą, samochodami, meblami czy elektroniką użytkową. Wzornictwo jest jednak coraz bardziej istotne także w mniej oczywistych dziedzinach takich jak np.: przybory biurowe, sprzęt kempingowy czy ten należący do wyposażenia salonów urody. Innym przykładem mogą być narzędzia, które wraz z innymi produktami dla profesjonalistów są oceniane w prestiżowym konkursie Red Dot.

Red Dot Design Award, nazywana też „Oscarem designu”, to jedna z największych i najbardziej renomowanych nagród dotyczących wzornictwa. Przyznawana jest w Niemczech, a jej historia sięga połowy ubiegłego wieku. Firmy z całego świata konkurują ze sobą w 51 kategoriach, po to, by potwierdzić, że ich produkty cechują się wyjątkowej jakości designem. Nad przebiegiem konkursu czuwa międzynarodowe jury, a projekty oceniane są w kategoriach takich jak np. samochody i motocykle, biżuteria, technologia komunikacyjna lub narzędzia.

W tym roku wśród laureatów znalazły się dwa produkty firmy Würth, od dziesięcioleci zaopatrującej fachowców na całym świecie w niezbędny sprzęt. Pierwszy z docenionych przedmiotów to wkrętak z magazynkiem do mechaniki precyzyjnej, który jury określiło jako wyróżniający się dobrą funkcjonalnością oraz dużą łatwością obsługi. W narzędziu znajduje się dwanaście podwójnych grotów 4 mm, wykorzystywanych przez fachowców związanych z elektroniką i mechaniką precyzyjną. Wymienne groty umiejscowione są w uchwycie, co ułatwia szybki wybór odpowiedniego, w zależności od potrzeb.

Wśród nagrodzonych są także zestawy bitów, które wyróżniono jako udane rozwinięcie rodziny produktów i rezultat przemyślanego procesu projektowego. Wymienne paski bitów w zestawie mogą być pobierane do miejsca zastosowania lub użyte do indywidualnego skonfigurowania pudełka. Wyraźne oznaczenia poszczególnych elementów ułatwiają korzystanie z produktu. Odporne na uderzenia pudełko, w którym mieszczą się bity, wykonane jest z tworzywa sztucznego i posiada zacisk na pasek.

– Nagroda Red Dot przyznawana jest projektom wyróżniającym się pod względem wzornictwa. Chodzi tu jednak nie tylko o ich estetykę, ale i o funkcjonalność. Ta druga cecha jest szczególnie ważna dla profesjonalistów, których interesuje przede wszystkim to, jak dany wyrób sprawdza się w praktyce. Jest to i dla nas bardzo istotne, dlatego cieszymy się, że nasze produkty zostały docenione przez międzynarodową kapitułę – mówi Jacek Wójcik, Product Manager Würth Polska.

To nie pierwsze nagrody Red Dot dla produktów Würth. Wcześniej uhonorowane zostały m.in. pistolet do piany 1-składnikowej Purlogic ® Premiumpress (nagroda w 2017 r.) czy pokrętło pyłoszczelne z linii Zebra (2015 r.).

Źródło: Würth Polska

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę