Najlepszy kwiecień od 12 lat w Oplu

11.5.2016

W kwietniu sprzedaż Opla na polskim rynku wyniosła 3 140 samochodów osobowych i dostawczych do 3,5t, co daje 15,1% wzrostu w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej – 2 727 sztuk.

Był to dla Opla najlepszy kwiecień od 2004 roku. Łączna sprzedaż Opla w tym roku wyniosła już 12 243 samochody, czyli o 9,3% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, zakończonym wynikiem na poziomie 11 206 sztuk.

Reklama

Liderem sprzedaży marki na polskim rynku po pierwszych czterech miesiącach roku jest Opel Astra, którego sprzedaż wyniosła 4 576 sztuk. Sprzedaż Astry na polskim rynku wzrosła w tym roku o prawie 40%. W kwietniu model ten był najczęściej wybierany przez polskich klientów indywidualnych. Ten znakomity wynik nie dziwi tym bardziej, że nowa generacja modelu zdobyła prestiżowy tytuł „Samochodu Roku 2016”. Na drugim miejscu wśród modeli Opla uplasowała się Corsa z wynikiem 2 267 egzemplarzy, trzecia lokata przypadła modelowi Mokka – 1 689 sztuk. Corsa i Mokka w kwietniu znalazły się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych samochodów wśród klientów indywidualnych.

Znakomicie radzą sobie również samochody dostawcze Opla, których sprzedaż w kwietniu wzrosła o 77,4%. Po pierwszych czterech miesiącach roku Opel sprzedał o 55,8% więcej aut dostawczych niż w tym samym czasie rok wcześniej.

Z myślą o klientach szukających cenowych okazji, od 9 maja Opel zaoferuje wybrane modele w promocyjnych cenach. Klienci zainteresowani Corsą oraz Astrą sedan będą mogli kupić te samochody, odpowiednio już od 37 100 zł i 51 900 zł.

Reklama

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Szczegółowe informacje na oferty promocyjnej będą dostępne na stronie opel.pl oraz u autoryzowanych dystrybutorów marki Opel.

Dane pochodzą z PZPM na podstawie CEP.

Źródło: Opel, Mototarget.pl

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę