MOOG wzmacnia wsparcie klienta

Federal-Mogul
23.6.2017

Federal-Mogul Motorparts, oddział Federal-Mogul LLC, rozwija program wsparcia dla klientów marki MOOG. Aktualizacje materiałów technicznych i produktowych oraz części o jakości OE mają razem tworzyć kompleksową ofertę rozwiązań do układu kierowniczego, zawieszenia i łożysk kół.

Na początek MOOG opublikował dwa filmy poradnikowe o instalacji przegubu kulowego i geometrii kół oraz wyniki testów swoich części w porównaniu z konkurencją. Kolejne aktualizacje i nowe materiały pojawią się w sieci w najbliższych miesiącach.

– Sprzedaż części o jakości OE musi iść w parze z wysokiej jakości obsługą klienta. Dlatego inwestujemy w długofalowy program, który ma być realnym wparciem podczas napraw układu kierowniczego, zawieszenia i łożysk – mówi Paul Tersi, Brand Manager Chassis Parts z Federal-Mogul Motorparts, EMEA.

Program wsparcia klienta MOOG debiutuje dwoma filmami poradnikowymi. Pierwszy z nich prezentuje poprawny montaż i zmiany w konstrukcji przegubów kulowych oraz tłumaczy, jak ustrzec się przed zatarciem elementu kulowego i korozją. Drugi film zawiera porady dotyczące ustawienia geometrii kół. Oba materiały są dostępne na kanale MOOG Parts EMEA na portalu YouTube. Dodatkowym wsparciem dla mechaników są bezpłatne szkolenia dostępne na platformie edukacyjnej www.fmcampus.eu.

W ramach programu wsparcia klienta, MOOG opublikował również wyniki testów porównawczych (http://www.moogparts.pl/support/light-vehicles/competitor-tests.html). Wpływ właściwości mechanicznych na wytrzymałość i komfort jazdy został pokazany na przykładzie łącznika stabilizatora MOOG. Część o numerze referencyjnym FD-LS-0090, instalowana najczęściej w modelach Ford Fiesta MKIII, IV, Focus i KA, pracuje lepiej od produktów marek konkurencyjnych, nawet od produktu OE. Kompleksowe teksty wykazały, że konstrukcja części MOOG pozwala osiągnąć największy 34 st. kąt wychylenia sworznia, podczas gdy wartości uzyskane przez część OE i najlepszego konkurenta wynoszą odpowiednio 29 i 28 st. Duży kąt całkowitego wychylenia sworznia wpływa na lepszą odporność na wysokie obciążenia, a co za tym idzie podnosi trwałość części.

Więcej informacji o MOOG na stronie internetowej www.MOOGparts.pl lub pod bezpłatnym numerem infolinii technicznej Federal-Mogul Motorparts 00 800 33 33 72 56 (obsługa w języku polskim).

Film poradnikowy MOOG prezentuje poprawny montaż i zmiany w konstrukcji przegubów kulowych oraz tłumaczy, jak ustrzec się zatarcia elementu kulowego i korozji.

Źródło: Federal-Mogul

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę