MOOG® powraca jako oficjalny dostawca części w wyścigach NASCAR Whelen Euro Series™

Federal-Mogul Motorparts
13.4.2018

Należąca do Federal-Mogul Motorparts marka MOOG rozpoczyna swój drugi sezon jako oficjalny dostawca części układu kierowniczego i zawieszenia dla kierowców NASCAR Whelen Euro Series. NWES to jedna z najszybciej rozwijających się i najbardziej emocjonujących serii wyścigowych w Europie. W rywalizacji bierze udział jeden kierowca z Polski. Maciej Dreszer sezon 2017 ukończył na wysokim 3. miejscu w klasie Rookies.

Części MOOG, które już od 52 lat pomagają mistrzom amerykańskich wyścigów Monster Energy NASCAR® Cup Series, znajdą się we wszystkich samochodach NASCAR Whelen Euro Series 2018. Alon Day oraz Thomas Ferrando, ubiegłoroczni zwycięzcy wyścigów NASCAR w Europie, również sięgali po tytuł przy wsparciu MOOG.

– MOOG to jedna z czołowych marek na rynku części zamiennych. Jest znana z najnowocześniejszych technologii oraz wysokiej jakości, niezawodności i dobrej pracy – mówi Jérôme Galpin, prezes i dyrektor generalny NASCAR Whelen Euro Series. – To doskonałe partnerstwo przynosi korzyści wszystkim, w tym naszym zespołom, kierowcom i fanom poprzez rosnącą popularność tych emocjonujących i wywodzących się ze Stanów Zjednoczonych wyścigów. To także konkretne korzyści ze stosowania części MOOG.

Kalendarz 2018 obejmuje 12 rund na torach drogowych w Hiszpanii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Belgii oraz jednym torze owalnym we Francji. Pierwsze wyścigi odbędą się 14–15 kwietnia na Circuit Ricardo Tormo w Walencji (Hiszpania), a sezon zakończy runda finałowa na Circuit Zolder w Belgii (20–21 października). Wyścigi NWES powrócą również do Tours we Francji, gdzie 30 czerwca i 1 lipca odbędzie się po raz pierwszy Oval World Challenge. Pozostałe wyścigi w sezonie 2018 odbędą się:

  • 19–20 maja, Franciacorta, Włochy (runda 3 i 4)
  • 9–10 czerwca, Brands Hatch, Wielka Brytania (runda 5 i 6)
  • 15–16 września, Hockenheim, Niemcy (półfinały)

Organizowane od 2012 roku wyścigi NASCAR Whelen Euro Series to rywalizacja samochodów homologowanych wg specyfikacji NASCAR, napędzanych potężnymi silnikami V8 o mocy 400 KM. Mistrzostwa są organizowane w dwóch dywizjach – ELITE, dla kierowców zawodowych i półzawodowych, oraz ELITE 2, dla młodych kierowców oraz uczestników sklasyfikowanych na poziomach Srebrnym i Brązowym. W 2017 roku wyścigi NASCAR Whelen Euro Series obejrzało 150 000 osób. Na sezon 2018 powstało nowe logo serii, nawiązujące do rozgrywanych od ponad 70 lat amerykańskich wyścigów NASCAR.

– Agresywny i kontaktowy styl wyścigów NASCAR staje się niezwykle popularny wśród entuzjastów sportów motorowych w całej Europie – podkreśla Paul Tersi, Brand Manager, Chassis z Federal-Mogul Motorparts EMEA. – Nasza współpraca w Europie opiera się na 52-letniej obecności marki MOOG w wyścigach NASCAR i prawie stuletniej tradycji rozwijania wysokiej jakości produktów. W tym sezonie każdy manewr na torach NASCAR Whelen Euro Series będzie polegać częściowo na precyzyjnie zaprojektowanych komponentach MOOG.

Sezon 2018 będzie bardzo ważny dla rozwoju NASCAR Whelen Euro Series. Do rywalizacji na torze dołączyło pięć nowych zespołów i kilku doświadczonych kierowców. W grudniu starty w serii NWES potwierdził amerykański zespół GoFas Racing. Na torach zobaczymy również francuski zespół wytrzymałościowy Pegasus Racing. Z kolei Solaris Racing potwierdził, że za kierownicą Chevroleta #12 zasiądzie popularny Francesco Sini, który będzie rywalizować w dywizji ELITE. Polacy kibicują Maciejowi Dreszerowi, dla którego będzie to drugi sezon w NASCAR, tym razem w zespole CAAL Racing, w którym jeździ Alon Day, ubiegłoroczny zwycięzca europejskiej serii NASCAR. Dreszer w ubiegłym sezonie wywalczył 3. miejsce w klasie Rookies i 7. w klasyfikacji Elite 2.

Więcej informacji o produktach MOOG można uzyskać na stronie www.moogautoparts.net, dzwoniąc na bezpłatną infolinię techniczną Federal-Mogul Motorparts (00 800 33 33 72 56, obsługa w języku polskim) lub kontaktując się z lokalnym dystrybutorem.

Źródło: Informacja prasowa Federal-Mogul

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę