Moduł olejowy UFI Filters do 6-cylindrowych silników BMW drugiej generacji

Moduł olejowy UFI Filters do 6-cylindrowych silników BMW dru
24.7.2020

Firma UFI Filters po raz kolejny została partnerem marki BMW. Niemiecki producent samochodów wybrał kompletny moduł do filtracji oleju UFI przeznaczony do 3-litrowego, 6-cylindrowego silnika wysokoprężnego B57 drugiej generacji.

Od wielu lat UFI opracowuje produkty do filtrowania oleju napędowego dla BMW, a najnowsze przedsięwzięcie jeszcze bardziej wzmacnia kluczowe partnerstwo firmy z bawarskim producentem pojazdów klasy premium. Wspólna umowa potwierdza wysoki poziom techniczny i niezawodność produktów UFI, coraz szerzej stosowanych w samochodach.

Nowy projekt uzupełnia ofertę modułów olejowych UFI Filters – jako wyposażenia oryginalnego - do silników benzynowych B58 i silników Diesla B57 pierwszej generacji. UFI Filters rozszerza swoją ofertę dla BMW o wszystkie 6-cylindrowe modele samochodów niemieckiej grupy.

Moduł filtracji oleju dla BMW został w całości stworzony przez UFI Filters, korpus jest produkowany w fabryce w Ostrawie, a wymienniki ciepła w Opolu. Zastosowane materiały są wysoko zaawansowane pod względem technologicznym, w tym korpus filtra jest w całości wykonany z tworzywa sztucznego, wzmocnionego włóknem szklanym.

Plastikowa konstrukcja pozwala znacznie zmniejszyć wagę w stosunku do modułów z metalu (w przybliżeniu o 35%), co wpływa na obniżenie zużycia paliwa i emisji spalin. Zastosowanie włókna szklanego dodatkowo wzmacnia strukturę korpusu. Dzięki temu filtr może działać pod ciśnieniem do 30 barów, podobnie jak w konstrukcjach z wysokociśnieniowych odlewów metalowych.

Wkład filtracyjny do BMW wykorzystuje materiał medium, zwiększający powierzchnię filtrującą i minimalizujący spadki ciśnienia. Został on wykonany w oparciu o innowacyjną technologię zgrzewania ultradźwiękowego, zapewniającą znacznie większą trwałość, nawet w najcięższych warunkach eksploatacyjnych, bez konieczności użycia metalu. Wydajność filtra na poziomie 50% dla cząsteczek o wielkości 13µ jest zgodna z normą Euro 6. Media filtracyjne nadają się w całości do recyklingu, co jest kolejnym dowodem na zaangażowanie firmy w zmniejszanie wpływu jej produktów na środowisko.

Moduł olejowy dla BMW jest wyposażony w wymiennik ciepła oraz szereg zaworów opracowanych i wyprodukowanych przez UFI Filters. Wewnątrz filtra znajduje się jeden zawór przeciwzwrotny i dwa obejściowe, z których jeden może również pełnić funkcję zaworu przeciwzwrotnego. Zawór obejściowy pozwala na optymalne gospodarowanie olejem i gwarantuje najwyższe osiągi nawet w warunkach zimnego rozruchu.

Luca Betti, Business Unit Aftermarket Director UFI Filters Group, mówi – Cieszymy się, że BMW znów wybrało moduł filtracji oleju UFI Filters. To kolejne potwierdzenie ciągłego rozwoju naszych rozwiązań w zakresie filtracji. Ponadto, nasi klienci aftermarketowi skorzystają z rozszerzonego asortymentu i produktów najwyższej jakości, opracowanych zgodnie z najbardziej rygorystycznymi normami OEM. Sprzedaż samochodów wyposażonych w nasze filtry powinna być bardzo wysoka. Wiele z nich dołączy do flot korporacyjnych, więcej istnieje większa szansa na to, że będą one serwisowane przez niezależne warsztaty, dzięki czemu filtry oleju UFI staną się kluczowym produktem na rynku wtórnym.

Źródło: UFI Filters

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę