Mitsubishi Outlander PHEV na szczycie ONZ

Mitsubishi
30.11.2015

Od dziś samochód hybrydowy typu plug-in Outlander PHEV przejmuje obowiązki dyplomatyczne, jako oficjalny samochód japońskiej delegacji podczas Konferencji Stron Ramowej Konwencji ONZ ds. Zmian Klimatycznych.

Paryski globalny szczyt klimatyczny „COP21” (Conference of the Parties) - organizowany już po raz dwudziesty pierwszy - odbywa się każdego roku, goszcząc przedstawicieli wszystkich państw, które chcą podejmować działania mające na celu ochronę klimatu. W tym roku spotkanie odbędzie się w Le Bourget niedaleko Paryża w dniach od 30 listopada do 11 grudnia.

Dwanaście egzemplarzy modelu Mitsubishi Outlander PHEV zostało przekazanych przez Jean-Pierre’a Vaillanta, prezesa M. Motors Automobiles France - francuskiego dystrybutora Mitsubishi Motors - Yoichi Suzuki, ambasadorowi Japonii w Paryżu, w obecności Gosuke Nakae, prezesa Mitsubishi France S.A.S.

Elektryczne hybrydy typu plug-in będą wozić japońskich delegatów w całkowitej ciszy, nie emitując przy tym szkodliwego dwutlenku węgla. Jest to możliwe dzięki w pełni elektrycznemu trybowi pracy w warunkach eksploatacji miejskiej.

Źródło: Mitsubishi, Mototarget.pl

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę