MAHLE wprowadziło na rynek rozwiązanie diagnostyczne E-HEALTH Charge

MAHLE wprowadzone na rynek E-HEALTH Charge MAHLE

MAHLE Aftermarket z powodzeniem wprowadziło na rynek europejski swój system diagnostyki akumulatorów E-HEALTH Charge. E-HEALTH Charge dostarcza wiarygodnych raportów na temat stanu i wydajności akumulatorów wysokonapięciowych pojazdów elektrycznych. Przy maksymalnym czasie pracy wynoszącym 15 minut, system ten stanowi najszybszą statyczną technologię diagnostyki akumulatorów na rynku.

  • Najszybsza statyczna diagnostyka akumulatorów dostępna obecnie na rynku
  • Produkt składa się z ładowarki E-CHARGE 20 i aplikacji E-HEALTH.
  • Rozwiązanie zapewnia wiarygodne informacje o stanie zdrowia i wydajności akumulatora wysokonapięciowego.
  • Proces działa niezależnie od marki i modelu pojazdu
  • Dzięki zautomatyzowanemu procesowi nie jest wymagana wcześniejsza wiedza
  • Może być używany wyłącznie jako ładowarka DC oprócz funkcji diagnostycznej

System diagnostyczny - składający się z ładowarki E-CHARGE 20 i aplikacji E-HEALTH - łączy ładowanie i diagnostykę akumulatora w jeden proces roboczy. Proces działa niezależnie od marki i modelu. E-HEALTH Charge może być również używany wyłącznie jako ładowarka DC oprócz funkcji diagnostycznej. Dzięki zautomatyzowanemu procesowi system nie wymaga wcześniejszej wiedzy od zespołu serwisowego.

Wymagania wobec warsztatów stają się coraz bardziej zróżnicowane. Napędy elektryczne, hybrydowe, spalinowe i wodorowe będą stanowić mieszankę napędów przyszłości. Dzięki najnowszemu dodatkowi do naszej linii produktów BatteryPRO, E-HEALTH Charge, wyposażamy niezależne warsztaty na przyszłość i pozycjonujemy się jeszcze silniej jako ich partner – powiedział Philipp Grosse Kleimann, członek Komitetu Zarządzającego MAHLE i szef jednostki biznesowej Aftermarket.

To nowe rozwiązanie - opracowane przez dział usług i części zamiennych międzynarodowego dostawcy motoryzacyjnego MAHLE - zapewnia agencjom kontrolnym, operatorom flot i warsztatom wyższy stopień przejrzystości przy określaniu jakości akumulatora i wartości pojazdu. Wynika to z faktu, że największym czynnikiem kosztowym dla pojazdów elektrycznych - który historycznie był trudny do oszacowania, ponieważ wpływa na niego wiele czynników zewnętrznych - jest oczekiwana żywotność akumulatora wysokonapięciowego. Dzięki E-HEALTH Charge te cenne informacje są teraz dostępne dla każdego.

Dzięki naszemu rozwiązaniu do diagnostyki akumulatorów E-HEALTH Charge przesuwamy granice diagnostyki akumulatorów i pomagamy warsztatom w zapewnieniu dodatkowego wolumenu biznesowego poza silnikiem spalinowym – powiedział Georges Mourad, dyrektor ds. globalnych rozwiązań serwisowych w MAHLE Aftermarket.

Jednym z elementów systemu E-HEALTH Charge jest urządzenie do ładowania akumulatorów E-CHARGE 20. Dzięki mocy wyjściowej 20 kW urządzenie to może - niezależnie od funkcji diagnostycznej - służyć również jako w pełni funkcjonalna ładowarka do pojazdów elektrycznych. MAHLE dostarczyło już tę ładowarkę we Włoszech, Portugalii, Serbii i Polsce, a w następnej kolejności w Niemczech i Holandii.

MAHLE

Dzięki diagnostyce akumulatora E-HEALTH Charge mechanicy mogą szybko i łatwo określić stan akumulatorów wysokonapięciowych przy minimalnym wysiłku. Diagnostyka jest przeprowadzana na nieruchomych pojazdach. Podczas tego procesu akumulator pojazdu jest jednocześnie ładowany.

W celu oceny danych - zebranych zarówno z urządzenia ładującego, jak i portu OBD pojazdu - MAHLE współpracuje z volytica diagnostics. Specjalista ds. akumulatorów przesyła dane do bezpiecznej chmury, analizuje wartości w odniesieniu do akumulatorów tego samego typu, a na koniec porównuje wyniki z pierwotną pojemnością modelu pojazdu. Raport końcowy jest udostępniany pocztą elektroniczną wkrótce potem.

Źródło: MAHLE

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę