MAHLE sprzedaje swoją działalność w zakresie termostatów OEM

MAHLE sprzedaje swoją działalność w zakresie termostatów OEM MAHLE

MAHLE sfinalizowało sprzedaż swojej działalności w zakresie termostatów OEM z dniem 2 maja 2024 roku. Sprzedaż przenosi segment termostatów do holdingu przemysłowo-inwestycyjnego ADMETOS, który będzie prowadził działalność pod nazwą BTT Solutions. W ramach transakcji ADMETOS przejmuje około 600 pracowników w sześciu krajach. Na rynku części zamiennych i akcesoriów sprzedaż termostatów pod markami MAHLE i Behr będzie nadal obsługiwana przez ogólnoświatową sieć MAHLE Aftermarket.

W ADMETOS znaleźliśmy właściciela, który oferuje zarówno firmie, jak i jej pracownikom stabilne, obiecujące perspektywy. Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom w obszarze produktów termostatów – powiedział Jumana Al-Sibai, członek zarządu MAHLE i odpowiedzialny za jednostkę biznesową zarządzania termicznego.

MAHLE ogłosiło sprzedaż gamy produktów termostatów firmie ADMETOS w sierpniu 2023 r. Dzięki nowej strategii MAHLE koncentruje się na elektryfikacji i systemach zarządzania ciepłem, a także na przywództwie kosztowym w zakresie komponentów do wysokowydajnych, ekologicznych silników spalinowych. W tym celu grupa produktów termostatów nie stanowi strategicznego segmentu biznesowego MAHLE OEM.

Źródło: MAHLE

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę