MAHLE Aftermarket gotowy na e-mobilność

MAHLE Aftermarket gotowy na e-mobilność MAHLE Aftermarket

Segment części zamiennych i usług globalnego dostawcy motoryzacyjnego MAHLE stale poszerza swoją ofertę produktów i usług w zakresie diagnostyki i konserwacji pojazdów elektrycznych, w ramach linii produktów BatteryPRO. Elektryfikacja, cyfryzacja i zrównoważony rozwój to strategiczne obszary działania, dzięki którym MAHLE Aftermarket chce nadal się rozwijać  i wnieść znaczący wkład w strategię Grupy MAHLE 2030+. Segment biznesowy nadal był ważnym filarem Grupy w 2023 r., osiągając nowy rekord sprzedaży w wysokości prawie 1,3 mld EUR.

  • Konsekwentne rozszerzanie portfolio produktów i usług w zakresie konserwacji pojazdów elektrycznych
  • Nowa linia produktów BatteryPRO umożliwia holistyczną diagnostykę i konserwację akumulatorów
  • Elektryfikacja, cyfryzacja i zrównoważony rozwój to strategiczne obszary działania
  • Działalność w zakresie części zamiennych i usług pozostaje ważnym filarem Grupy MAHLE z nowym rekordem sprzedaży wynoszącym prawie 1,3 mld EUR w 2023 r.

Przyszłość wyraźnie należy do e-mobilności - zarówno na drogach, jak i w warsztatach. Jednak silniki spalinowe jeszcze przez jakiś czas będą odgrywać ważną rolę w wielu częściach świata. Wykorzystując paliwa odnawialne, silniki te mogą mieć szybki i zrównoważony wpływ na ochronę klimatu – powiedział Philipp Grosse Kleimann, członek Komitetu Zarządzającego MAHLE i szef jednostki biznesowej Aftermarket, podczas wtorkowych warsztatów prasowych w Stuttgarcie. – Dla każdego typu układu napędowego będziemy niezawodnym i silnym dostawcą kompleksowych usług dla naszych klientów na całym świecie.

 

MAHLE Aftermarket

Dzięki linii produktów BatteryPRO i jej pięciu grupom produktów E-SAFETY, E-SCAN, E-HEALTH, E-CARE i E-CHARGE, MAHLE Aftermarket już teraz oferuje niezależnym warsztatom pełną gamę rozwiązań dla pojazdów elektrycznych.

Serwis akumulatorów staje się coraz ważniejszy. Nowo opracowane produkty BatteryPRO są początkiem nowej generacji rozwiązań diagnostycznych i serwisowych dla pojazdów elektrycznych, obejmujących cały cykl życia - od diagnostyki po konserwację – powiedział Georges Mourad, dyrektor ds. globalnych rozwiązań serwisowych w MAHLE Aftermarket.

Przykładowo, produkty monitorują bezpieczeństwo akumulatorów wysokonapięciowych i 12-woltowych, wyświetlają kody błędów, pomagają w opróżnianiu i uzupełnianiu obwodu chłodzenia akumulatora oraz identyfikują ewentualne wycieki. Ważne dla MAHLE w całym tym procesie było opracowanie urządzeń, które są zarówno łatwe, jak i skuteczne w użyciu.

Niedawno dodany produkt E-HEALTH Charge umożliwi każdemu warsztatowi sprawdzenie "stanu zdrowia" i pozostałego poziomu wydajności wysokonapięciowych akumulatorów do samochodów elektrycznych. Jest to szczególnie ważna informacja przy ustalaniu ceny zakupu używanych pojazdów elektrycznych.

MAHLE Aftermarket

Dzięki E-HEALTH Charge kupujący mogą szybko i łatwo określić wydajność akumulatorów zainstalowanych w używanych pojazdach elektrycznych, na przykład podczas jazdy próbnej w warsztacie. Zmniejsza to niebezpieczeństwo, że wyjadą z salonu "cytryną" samochodu – dodał Georges Mourad. 

Urządzenie jest dostępne na rynku od kwietnia 2024 roku.

Źródło: MAHLE Aftermarket

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę