Lotos Oil i CSY nowymi członkami Polskiej Grupy Motoryzacyjnej

Polska Grupa Motoryzacyjna
25.9.2019

Na początku września br. do grona członków Polskiej Grupy Motoryzacyjnej (PGM) dołączyły LOTOS Oil i CSY. Obecnie organizacja zrzesza już ponad 30 firm – polskich producentów części i komponentów dla motoryzacji.

Polska Grupa Motoryzacyjna to ogólnopolska organizacja zrzeszająca polskich producentów części i komponentów dla motoryzacji. Aktualnie w organizacji są już 33 firmy produkcyjne o różnym profilu działania i różnej skali, które łącznie zatrudniają ponad 6000 pracowników i generują łączne przychody na poziomie ok. 3 mld zł. Dzięki wykorzystywaniu synergii i efektu skali, PGM stwarza członkom możliwość wymiany najlepszych praktyk, wzajemnego polecania się u swoich kluczowych klientów, wspólnego ofertowania czy optymalizowania kosztów poprzez organizowanie grupowych zakupów. Regularne spotkania kadry zarządzającej w zakładach produkcyjnych członków PGM sprzyjają lepszemu poznawaniu swoich kompetencji i budowaniu wzajemnego zaufania.

Przystąpiliśmy do PGM, bo widzimy w tej inicjatywie wiele korzyści. Kluczowe są dla nas zdolność szybkiej wymiany informacji z innymi uczestnikami rynku motoryzacyjnego i tworzenie relacji – powiedział Krzysztof Nowicki, prezes zarządu LOTOS Oil.

Dodatkowo, mam nadzieję, że uda się zbudować wspólną ofertę w ramach PGM. W szerszej perspektywie natomiast, uczestnictwo to wpisuje się także w misję Grupy LOTOS jako lokomotywy polskiej gospodarki. Będąc liderem nowoczesnych technologii w Polsce, a także grupą o zasięgu globalnym, dajemy przykład, że wspieramy inne krajowe inicjatywy celem rozwoju całej gospodarki – dodał prezes Nowicki.

Grzegorz Wrona, prezes zarządu CSY zadeklarował, że jego firma będzie angażować się w inicjatywy zgłaszane w ramach PGM i że oczekuje pozytywnych efektów biznesowych i finansowych, związanych z przynależnością do stowarzyszenia. – Widzimy potencjał wynikający ze statutowych zadań PGM, która szczególną uwagę poświęca tworzeniu przestrzeni współpracy pomiędzy przedsiębiorcami, wymianę kompetencji, organizowaniu grup producenckich oraz uczestnictwo w wydarzeniach i imprezach branżowych. Chętnie podzielimy się swoimi wieloletnimi doświadczeniami z działalności w branży, a także poznamy opinie naszych kolegów z Grupy – powiedział prezes zarządu CSY.

10 września br. Polska Grupa Motoryzacyjna uzyskała od Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii status Krajowego Klastra Kluczowego. Oficjalne przyznanie tytułu odbyło się podczas Konferencji „Regional and Economic Diplomacy Summit Poland 2019” oraz V Kongresu Klastrów Polskich.

Źródło: Polska Grupa Motoryzacyjna

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę