LKQ Europe inwestuje w centrum innowacji i obsługi w Polsce, które przyspieszy realizację strategii cyfryzacji i innowacyjności

LKQ Europe inwestuje w centrum innowacji i obsługi w Polsce Jeremi Astaszow
1.6.2021

Nowe centrum innowacji i obsługi w Katowicach będzie realizować cyfrowy program LKQ, aby przygotować spółkę do funkcjonowania na rynku części zamiennych w przyszłości.

W połowie 2021 roku LKQ Europe otworzy nowe centrum innowacji i obsługi w Katowicach. Nowy ośrodek usytuowany w Polsce przyspieszy realizację strategii cyfryzacji i innowacyjności przedsiębiorstwa. Pozwoli LKQ Europe oferować klientom nowatorskie cyfrowe produkty oraz rozwiązania, jednocześnie umacniając konkurencyjność kosztową i wydajność procesów. Zespoły ds. cyfryzacji i utalentowani pracownicy z Polski wkrótce przystąpią do tworzenia innowacyjnego cyfrowego ośrodka, w którym będą powstawać ogólnoeuropejskie rozwiązania zapewniające klientom najlepsze doświadczenia. Zespoły LKQ w Katowicach, jak i całej Europie, będą realizowały cyfrowy program firmy oraz przyczynią się do postępów w dziedzinie cyfryzacji i innowacyjności. Będą wywierać ogromny wpływ na proces tworzenia rynku części zamiennych przyszłości.

Od tego roku eksperci LKQ pracujący w Katowicach będą obsługiwać działalność cyfrową, informatyczną i administracyjną. W perspektywie średnioterminowej w obiekcie będzie pracować łącznie 200–250 osób. Proces rekrutacji rozpoczęto w kwietniu 2021 roku.

„Utworzenie centrum innowacji i obsługi w Katowicach przyczyni się do realizacji strategii cyfryzacji i innowacyjności LKQ Europe. Miasto ma do zaoferowania ponadprzeciętną infrastrukturę i utalentowanych, międzynarodowych pracowników. Jestem zachwycony tym, że LKQ wpłynie na rozwój Katowic. Poszukujemy najbardziej wykwalifikowanych osób. Możemy zaoferować im międzynarodową atmosferę i wyjątkowe doświadczenie zawodowe związane z obsługą naszych klientów z całej Europy”, mówi Arnd Franz, dyrektor generalny LKQ Europe.

„Bardzo się cieszymy, że LKQ postanowiło utworzyć swoje nowe centrum innowacji i obsługi w Katowicach. Dzięki temu nasze miasto zyska kolejnego dużego inwestora. Decyzja spółki potwierdza naszą mocną pozycję jako ośrodka nowoczesnych usług biznesowych. Wybór był podyktowany dostępem do ekspertów, rozwijającego się rynku biurowego oraz infrastruktury lotniczej, drogowej i kolejowej. Obecność kolejnej, rozpoznawalnej marki w Katowicach umocni pozycję miasta na mapie inwestycyjnej Europy”, mówi Marcin Krupa, prezydent miasta.

Katowice to miasto, które odchodzi od swojej przemysłowej przeszłości na rzecz cyfrowej przyszłości. Oferuje bardzo atrakcyjne środowisko dla przedstawicieli pokolenia cyfrowego, młodych utalentowanych osób i wysoce wykwalifikowanych pracowników. Centrum innowacji i obsługi LKQ znajdzie się w samym sercu Katowic. To tętniące życiem miejsce wpasowuje się w dynamiczny rozwój i działalność LKQ, które czynią spółkę liderem rynku pod względem innowacji i nowych technologii. Ośrodek w Katowicach jest drugim tego typu obiektem LKQ. Pierwsze, bardzo sprawnie funkcjonujące centrum znajduje się w Bengaluru (Indie). Dzięki obiektom w Katowicach i Bengaluru LKQ będzie w stanie rozwijać przyszłe technologie, które posłużą do stworzenia jeszcze bardziej innowacyjnych usług dla klientów.

Źródło: LKQ

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę