Lexie Alford okrążyła świat elektrycznym Fordem Explorerem

Lexie Alford okrążyła świat elektrycznym Fordem Explorerem Ford

Podróżniczka Lexie Alford ustanowiła oficjalny rekord świata jako pierwsza osoba, która okrążyła kulę ziemską samochodem elektrycznym. Dokonała tego za kierownicą nowego Explorera. Wprost zza kierownicy elektrycznego Forda odwiedziła Mobilne Studio E-Transit.

Lexie Alford – najmłodsza osoba, która odwiedziła każdy kraj, odbyła niesamowitą podróż dookoła świata za kierownicą elektrycznego Forda Explorera. Wyprawa rozpoczęła w Europie, w Nicei. Następnie podróżniczka pokonała trudne drogi Afryki oraz wymagające trasy Oceanii. Czwartym etapem jej podróży była Azja, następnie Ameryka Południowa i Ameryka Północna.

Ostatnim punktem tej wyprawy była meta w Nicei oraz wizyta w programie „AutentycznE Rozmowy w E-Transicie”.

Ford

Zawsze marzyłam o podróżach po świecie. Miałam to szczęście, że moja mama miała swoje biuro podróży, a moi rodzice zawsze zabierali mnie ze sobą, gdy wyruszali na kolejną wyprawę. Dzięki temu dorastałam doświadczając wielu kultur i absolutnie zakochałam się w tym stylu życia. Zaczęłam oszczędzać pieniądze na własne wyprawy już w wieku 12 lat i ukończyłam liceum dwa lata wcześniej, właśnie po to, aby móc zacząć podróżować. Wyruszyłam wtedy z plecakiem do Europy, a skończyłam w Maroku. Wtedy wpadłam na szalony pomysł, żeby odwiedzić każdy kraj. To było szalone trzy i pół roku. Ale ostatecznie pobiłam rekord świata i odwiedziłam 197 krajów zanim skończyłam 21 lat – powiedziała Lexie Alford podczas wywiadu.

Spektakularna wyprawa Lexie i Explorera prowadziła przez sześć kontynentów i 27 krajów, trasą o długości ponad 30 000 kilometrów, pokonanych wyłącznie na napędzie elektrycznym. Pojazd, za kierownicą którego zasiadła Lexie, był przedprodukcyjną wersją Forda Explorera. W ciągu całej wyprawy korzystał z różnych sposobów ładowania, od domowych instalacji prądu przemiennego o mocy 2,2 kW do szybkich ładowarek prądu stałego. Był też podłączany do przenośnego zestawu akumulatorów.

To był najbardziej niesamowity test samochodu na świecie. Czasami czułam się trochę jak królik doświadczalny, ale tak naprawdę sprawdziłam ten samochód na wszystkie możliwe sposoby i Explorer zdał ten egzamin. Szczerze mówiąc dziwnie będzie rozstać się z nim tu w Europie. Czuję wręcz lęk separacyjny, bo jakby nie patrzeć ten Ford był moim domem przez wiele tygodni. Więc myśl, że jutro nie wsiądę do tego auta i nie będę jechała przez kolejnych dziesięć godzin jest bardzo dziwna – dodała ze śmiechem Lexie Alford.

 

Ford

„AutentycznE rozmowy w E-Transicie” to nowy projekt Ford Polska. Prowadzącą program jest Beata Sadowska, a do Mobilnego Studia E-Transit zaprasza gości, którzy odmienili swoje życie i – w zgodzie z własnymi marzeniami – wybrali swoją pasję. Aby zrealizować program z Lexie Alford mobilne studio E-Transit pokonało ponad 3700 kilometrów na trasie Warszawa-Nicea-Warszawa.

Źródło: Ford

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę