Leadec utrzyma dwie linie produkcji baterii

Leadec
7.4.2020
Reklama
Reklama

Leadec przygotowuje się do dwóch przełomowych kontraktów w dziedzinie elektromobilności. Od marca 2020 r. Leadec przejął produkcyjne utrzymanie ruchu zakładu produkującego baterie w niemieckim Kamenz. Dodatkowo ta specjalizująca się w usługach przemysłowych firma, wygrała kontrakt na całkowite produkcyjne utrzymanie ruchu linii montażowych w zakładzie w Jaworze w Polsce. Oba zamówienia zostały udzielone jednocześnie.

Leadec jest dostawcą rozwiązań technicznych dla przemysłu motoryzacyjnego i produkcyjnego, koncentrującym się na rozwoju inteligentnych koncepcji usług przemysłowych. Dzięki temu, firma pozyskała dwa znaczące zamówienia od spółki Mercedes Benz w Niemczech i w Polsce. Leadec działa już w obu lokalizacjach, a teraz będzie mógł rozbudować swoje usługi związane z utrzymaniem ruchu. Dla Accumotive, Leadec już od maja 2019 r. montuje obudowy baterii w zakładzie w Hoyerswerdzie. Od 1 marca 2020 r. Leadec dodatkowo przejął utrzymanie montażu baterii w Kamenz. W Jaworze firma Leadec jest odpowiedzialna za utrzymanie ruchu linii do produkcji silników. W kolejnym kroku zostały również dodane urządzenia do produkcji baterii. Okres obowiązywania każdej z umów wynosi pięć lat.

Reklama

Projekt z potencjałem na przyszłość

Obydwa zamówienia dotyczące czynności związanych z utrzymaniem ruchu linii produkcyjnych baterii, są pierwszymi tego rodzaju w Europie. Dzięki obszernemu know-how z zakresu stosowania nowych technologii w linii produkcji baterii, prestiżowym referencjom w dziedzinie utrzymania ruchu w regionie oraz innowacyjnym rozwiązaniom, Leadec pokonał tutaj licznych konkurentów. W wyniku tego, dostawca będzie obsługiwał w sumie osiem linii produkcji baterii. – Jest to pionierski projekt na szybko rosnącym rynku elektromobilności. Nasze usługi obejmują utrzymanie ruchu linii montażowych, na których montuje się zestawy baterii samochodowych oraz towarzyszących im automatycznie sterowanych pojazdów typu AGV. Bardzo się cieszymy, że nasza koncepcja okazała się przekonująca – powiedział Markus Glaser-Gallion, CEO Leadec.

Reklama

Źródło: Leadec

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama