KYB Szkolenia online

KYB Szkolenia online KYB

KYB oferuje nową formę wsparcia technicznego dla klientów w postaci szkoleń online. Skierowane są dla szerokiej grupy odbiorców i odpowiednio dostosowane do profilu ich działalności oraz zapotrzebowania.

Oferta szkoleń online obejmuje:

  • Szkolenia techniczne dla warsztatów samochodowych
  • Szkolenia produktowe i produktowo-techniczne dla zespołów sprzedażowych
  • Szkolenia techniczne dla działów reklamacji
  • Szkolenia techniczne dla szkół o profilu samochodowym

KYB przygotowało specjalne studio przeznaczone do prowadzenia szkoleń online oraz nagrywania materiałów promocyjnych i edukacyjnych.  

Szkolenia online prowadzone są przez dwóch specjalistów KYB z wieloletnim doświadczeniem na rynku części zamiennych oraz warsztatowym. Pozwoliło to na wykorzystanie potencjału do możliwie najlepszego przekazu oraz zapewnienia dynamiki związanej z obsługą wydarzenia na żywo. Daje to większe możliwości prezentowania produktów KYB, przeprowadzenia profesjonalnego pokazu montażu kolumny amortyzatora wraz z ustawieniami elementów wchodzących w jej skład, a także wyjaśnienia trudnych zagadnień technicznych związanych z budową i konstrukcją tych elementów bezpośrednio w formacie online za pośrednictwem kamer.  

Tematyka szkoleń KYB została podzielona na moduły szkoleniowe. Może obejmować informacje dotyczące budowy oraz zasady działania amortyzatorów w konstrukcji jednorurowej i dwururowej, sprężyn zawieszenia, zestawów montażowych górnego mocowania oraz zestawów osłonowo-ochronnych zespołu tłumiąco-resorującego. Uczestnicy szkolenia online mogą także dowiedzieć się o kwestiach związanych z prawidłową identyfikacją i doborem części zamiennych, w oparciu o dostępne katalogi zastosowań KYB.

Szkolenia KYB zawierają również walor edukacyjno-poznawczy, w oparciu o część praktyczną. Na bazie wybranych modeli pojazdów uczestnikom szkolenia udostępniana jest wiedza z zakresu specjalistycznych narzędzi wykorzystywanych do prac naprawczych podczas wymiany amortyzatorów ze sprężyną ruchu odbicia, zasad prawidłowej procedury montażu kolumny MacPherson oraz właściwej oceny uszkodzeń elementów zespołu tłumiąco-resorującego i przyczyn ich powstawania.

Szkolenia techniczne i produktowo-techniczne KYB obejmują także diagnostykę układu jezdnego pojazdu ze szczególnym wyjaśnieniem metodologii badania amortyzatorów zabudowanych w pojeździe oraz oceny ich stanu technicznego z wykorzystaniem metody EUSAMA.  

Na szkolenia można zapisać się na stronie internetowej KYB: kyb-europe.com, poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego w zakładce wsparcie/szkolenia.

Źródło: KYB

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę