KYB prezentuje kolejny film VR

KYB

KYB Europe wyprodukowało już drugi film 3D w wirtualnej rzeczywistości, który pozwala doświadczyć wrażeń, jakich doznać mogą piloci Rallycrossowych Mistrzostw Świata.

Nagranie powstało we współpracy z zespołem EKS Audi Sport, sponsorowanym przez KYB od czasów jego założenia w 2014 roku. Dla zachowania precyzji oraz lepszej kontroli nad pojazdem, Audi S1 RX Quattro korzysta z elektronicznego systemu wspomagania układu kierowniczego, zaprojektowanego i produkowanego przez KYB.

W filmie właściciel oraz kierowca EKS, Mattias Ekström, zaprasza widzów do założenia kasku i zajęcia miejsca na fotelu pasażera podczas wyścigu na łotewskim torze Biķernieki, w Rydze. Prowadzony przez Mattiasa pojazd rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 2,5 sekundy, osiągając podczas przejazdu maksymalną prędkość 150 km/h, w momencie poprzedzającym długi na 35 metrów wyskok, na wysokości 1,5 metra. Potem na zakręcie Mattias zmuszony jest zwolnić do zaledwie 50 km/h. Przeciążenie poziome po drugim wybiciu osiągnęło wartość 1,6 g.

 

KYB

Film najlepiej jest oglądać, korzystając z zestawu okularów VR w trybie 360°. KYB Europe będzie promował nowe nagranie wraz z filmem o bezpieczeństwie, podczas targów branżowych w Europie w 2019 roku. Podczas filmu, oglądający mogą odwracać głowę w dowolnym kierunku i doświadczyć w pełni panoramicznego obrazu.

Film można obejrzeć także na smartfonie, w aplikacji YouTube, gdzie oglądający może poruszać telefonem, aby zmienić kąt widzenia, a także na komputerze, korzystając z myszy w tym samym celu.

Rajdy WRX zainicjowane zostały w 2014 roku, a składa się na nie dwanaście dwudniowych eventów organizowanych na całym świecie. Trasa każdego z wyścigów łączy ze sobą elementy rajdu oraz jazdy po torze asfaltowym. Przed ostatnim wyścigiem tego sezonu, który odbędzie się w dniach 24-25 listopada, zespół EKS Audi sport zajmuje drugie miejsce w tabeli.

Źródło: Informacja prasowa KYB

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę