KYB nagrodzony przez Toyotę

KYB nagrodzony przez Toyotę KYB

KYB został nagrodzony przez Toyota Motor Corporation za wkład w rozwój nowoczesnych technologii.

Nagroda została przyznana za amortyzatory KYB stworzone na potrzeby nowej Toyoty Corolli Sport. Toyota uznała, że amortyzatory z wykorzystaniem dedykowanej technologii KYB przyczyniły się do znacznej poprawy osiągów nowego pojazdu, a KYB otrzymał oficjalny certyfikat i rekomendację Toyoty. Nową Toyotę Corolla Sport po raz pierwszy zaprezentowano w Japonii. W przednim zawieszeniu wykorzystano kolumny MacPhersona, z kolei z tyłu zawieszenie dwu-wahaczowe. Jest to pierwszy model z napędem na przednie koła Toyoty wykorzystujący system Adaptive Variable Suspension (AVS) z liniową sprężyną. AVS dostosowuje siłę tłumienia kół odpowiednio do rodzaju nawierzchni, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo jazdy w każdej sytuacji, niezależnie od warunków drogowych.

 

KYB

Amortyzatory KYB optymalizują siłę tłumienia przy niskich prędkościach, reagując szybko od samego początku, a także zapewniają zarówno wygodę prowadzenia, jak i komfort jazdy przy zwiększonych prędkościach. Redukując przechyły nadwozia podczas pokonywania zakrętów, zwiększono zdolność kierowania i kontroli nad pojazdem. Poprzez kontrolowanie siły tłumienia niezależnie dla każdego koła, AVS udoskonaliła także sterowność pojazdu. Corolla wyposażona jest także w dodatkowy tryb sportowy, w którym siła tłumienia jest dostosowana do szybkiej jazdy.

Nowe amortyzatory zostały poddane 600 testom, wykorzystującym różne kombinacje olejów i komponentów, zanim dokonano ostatecznej selekcji, aby uzyskać maksymalny komfort prowadzenia.

Źródło: Informacja prasowa KYB

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę