Kuba Przygoński rozpoczyna Driftingowe Mistrzostwa Europy 2024

Kuba Przygoński rozpoczyna Driftingowe Mistrzostwa Europy ORLEN OIL

Ambasador ORLEN OIL, Kuba Przygoński, już 10 maja rozpocznie rywalizację w Hiszpanii w ramach pierwszej rundy cyklu Drift Masters. W Walencji, na torze Circuit Ricardo Tormo, zmierzą się najbardziej uzdolnieni kierowcy driftingowi świata.

Kuba Przygoński, który zawodowo uprawia drift od 2008 roku, ponownie weźmie udział w Mistrzostwach Europy. Przygotowania do zawodów trwały od wielu miesięcy. Przygoński przygotowywał się do wymagającej trasy i wyzwań, jakie staną przed nim na europejskich torach, jednocześnie szykując zaplecze techniczne. Oprócz umiejętności kierowcy, niezwykle ważna jest sprawność i specyfikacja samochodu driftingowego, któremu Kuba wraz z zespołem mechaników poświęcili dużo czasu.

Za mną bardzo intensywnie przepracowane miesiące. Dużo treningów na symulatorze, w samochodzie i mnóstwo testów, które mam nadzieję przyniosą rezultaty – mówi Kuba Przygoński.

Nowy „Diabeł” Kuby Przygońskiego, czyli Toyota GR86, został po raz pierwszy zaprezentowany podczas targów Poznań Motor Show. Dzięki nowemu silnikowi, pochodzącemu z Toyoty Supry R6/A90 samochód generuje 900 KM i 1100 Nm momentu obrotowego. Dodatkowym atrybutem auta jest nowy wygląd. 

ORLEN OIL

W tym roku samochód prezentuje się inaczej. Jest czarny, posiada karbonowe nadwozie z czerwonymi elementami, dzięki czemu auto wygląda bardzo agresywnie i zwraca na siebie uwagę. Ma też wielki spojler, który robi potężny docisk na tylnej osi, więc jesteśmy dobrze przygotowani  do walki na torze – mówi Kuba Przygoński.

Rywalizację w Hiszpanii zawodnik rozpocznie w piątek, 10 maja. Pierwsza runda będzie według samego kierowcy niezwykle wymagająca ze względu na specyfikę toru.

Zawodnicy nie lubią takiego typu toru, bo jest bardzo szybki w drifcie, co znaczy, że bardzo łatwo o błąd. Ale też pary są trudniejsze, bo przy większych prędkościach jest trudno jechać blisko. Wydaje mi się, że to będzie najtrudniejszy tor w tym sezonie, od razu na rozpoczęcie, mimo to już nie mogę się doczekać – komentuje Kuba Przygoński.

Drifter nie traci jednak zapału i entuzjazmu i liczy na jak najlepszy wynik. Ciężki trening i tuning samochodu wzmacniają pewność siebie i są niezwykle ważne podczas rywalizacji z zawodnikami ze światowej czołówki.

ORLEN OIL

Motoryzacja, w tym sport motorowy, w strategii sponsoringowej ORLEN OIL odgrywa ważną rolę, dlatego Spółka konsekwentnie realizuje program Ambasadorów marki, do którego należą osoby z wybitnymi osiągnięciami i zdolnościami. Spółka od 2007 r. wspiera Kubę Przygońskiego, dodatkowo razem angażując się w projekty promujące sport i motoryzację, które niejednokrotnie uskuteczniane są na wydarzeniach dla całych rodzin i młodzieży.

Źródło: ORLEN OIL

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę