ORLEN OIL MAX EXPERT V 0W-30 skrojony na miarę silników Volkswagena

ORLEN OIL MAX EXPERT V 0W-30: na miarę silników Volkswagena ORLEN OIL

Dynamiczny rozwój układów napędowych samochodów osobowych wpływa na opracowywanie zaawansowanych technologii środków smarnych, które znacząco zoptymalizują korzyści techniczne i wymagane parametry wydajności deklarowane przez OEM  (Original Equipment Manufacturer). Konieczne jest, aby olej silnikowy perfekcyjnie pracował bez względu na warunki jazdy, częste zatrzymania i uruchomiania silnika, przeciążenia w ekstremalnych warunkach temperaturowych i zawrotnych obrotach. 

Nowoczesne silniki wymagają specjalistycznej ochrony, którą można osiągnąć m.in. dzięki zastosowaniu olejów silnikowych o niższej lepkości. Powyższy trend jest widoczny w polityce koncernu Volkswagen, gdzie na pierwsze zalanie od 2021 r.  używane są tylko oleje w klasach lepkości SAE 0W-30 i SAE 0W-20. Są one także rekomendowane jako oleje serwisowe. Im niższa lepkość oleju, tym przy rozruchu szybciej  dociera on do węzłów tarcia układu napędowego, gwarantując odpowiednie smarowanie. Wspomaga również łatwiejszy rozruch silnika w niskich temperaturach i zmniejsza zużycie elementów.

W związku z wymaganiami rynku motoryzacyjnego, po wszechstronnych badaniach i analizach, lider polskiego rynku olejów silnikowych ORLEN OIL wdrożył do oferty w pełni syntetyczny olej MAX EXPERT V 0W-30, przeznaczony do samochodów osobowych i lekkich pojazdów dostawczych. Produkt posiada klasę jakości ACEA C3 oraz oficjalną homologację do stosowania w silnikach koncernu Volkswagen Group, Mercedes-Benz Group i BMW Group.

Doskonałe parametry fizykochemiczne oleju przyczyniają się do znakomitej wydajności, zapewniając kompleksową ochronę w każdych warunkach pracy. Charakteryzuje się doskonałymi właściwościami przepływowymi  i lepkością, które chronią newralgiczne części silnika. ORLEN OIL MAX EXPERT V 0W-30 zawiera unikatową technologię Advanced Protect Formula, która dzięki wyjątkowej strukturze zwielokrotnia funkcje ochronne środka smarnego. Potwierdza to test oceny stabilności oksydacyjnej CEC L-109-14, według którego wynik jest o 55% lepszy niż wymagania dla klasy jakości ACEA C3.

ORLEN OIL MAX EXPERT V 0W-30 skrojony na miarę silników Volkswagena zdjęcie w treści artykułu

Doskonałe właściwości przepływowe oleju w niskich temperaturach wspomagają szybką cyrkulację, tym samym chroniąc układ napędowy przed zużyciem podczas rozruchu zimnego silnika i jego przyspieszone dogrzanie. Jest to idealny produkt do pojazdów eksploatowanych w miejskim trybie „Automatic stop & go”. Olej charakteryzuje się niższą lotnością, co w efekcie wiąże się z rzadszymi dolewkami w okresie eksploatacji  (potwierdzone wynikami testu lotności NOACK CEC-040-93).

Niemniej ważna cechą jest również odporności oleju na utlenianie, w wyniku czego osady nie odkładają się na elementach silnika i zachowana jest jego fabryczna czystość. Ma to pozytywny wpływ w zakresie mechanicznego zużycia elementów układu napędowego, co skutkuje wydłużoną i bezawaryjną eksploatacją. Właściwością oleju niezmiernie istotną dla użytkowników jest jego energooszczędność, która pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa do niezbędnego minimum ( 2,1% zgodnie z testem M111FE). 

Biorąc pod uwagę powyższe właściwości, wielu użytkowników dotychczas stosujących olej o lepkości 5W-30 zadaje sobie pytanie, czy może go zmienić na produkt o niższej klasie lepkości 0W-30? Odpowiedź jest jednoznaczna: można zastąpić olej o wyższej klasie lepkości olejem o niższej klasie lepkości pod warunkiem, że jest to produkt o tych samych parametrach jakościowych i rekomendacjach producenta samochodu.

ORLEN OIL MAX EXPERT V 0W-30, posiadający aprobaty VW Standard 504 00/ VW Standard 507 00, może być stosowany w samochodzie, gdzie wcześniej stosowany był olej o lepkości 5W-30, posiadający identyczną aprobatę i klasę jakości ACEA C3. Proces uzyskania aprobaty pod dany rodzaj oleju silnikowego jest poprzedzony trudnymi i czasochłonnymi testami. Nie inaczej było w przypadku oleju silnikowego  ORLEN OIL MAX EXPERT V 0W-30. 

ORLEN OIL MAX EXPERT V 0W-30 skrojony na miarę silników Volkswagena zdjęcie w treści artykułu

Koncern Volkswagen doskonale rozumie zalety odpowiedniego smarowania, a jego program zatwierdzania środka smarnego jest jednym z najbardziej wymagającym w przemyśle motoryzacyjnym. Olej silnikowy poddawany jest co najmniej 10 000 godzin intensywnych testów w celu sprawdzenia, czy środek smarny zapewnia efektywną wydajność i ochronę podzespołów. Najnowsza wersja specyfikacji VW Standard 504 00/ VW Standard 507 00  obejmuje bardziej rygorystyczne testy silnika, kompatybilność z biopaliwami, a także pompowalność w niskich temperaturach dla wymagań podstawowych ACEA C3.

Aprobaty OEM gwarantują, że oleje silnikowe marki ORLEN OIL należą do najnowocześniejszych środków smarnych, które spełniają potrzeby producentów OEM.

Należy również pamiętać, że olej silnikowy, który posiada aprobaty wydane przez producenta samochodu (OEM), może być stosowany w całym okresie gwarancji pojazdu bez zagrożenia utraty gwarancji. 

ORLEN OIL aktywnie współpracuje z czołowymi zagranicznymi i polskimi ośrodkami badawczymi w zakresie wprowadzania do oferty nowych, wysokojakościowych produktów. Oleje silnikowe marki ORLEN OIL  zostały opracowane  tak, aby działać wydajnie i chronić jednostkę napędową przez cały okres  użytkowania.

ORLEN OIL, stawiając na wysoką jakość oferowanych olejów dla motoryzacji, stale realizuje szereg badań i testów mających na celu optymalizację produkcji oraz zapewnienie wysokiej, stabilnej jakości dla wytwarzanych produktów.

Artykuł sponsorowany ORLEN OIL

ORLEN OIL Sp. z o.o.

ORLEN OIL Sp. z o.o.

ORLEN OIL – Dostarczając najwyższej jakości produkty olejowe, napędzamy przyszłość

ORLEN OIL to polska Spółka działająca w ramach Grupy Kapitałowej ORLEN S.A, zajmująca się produkcją oraz dystrybucją środków smarnych do 76 krajów, na 4 kontynentach. Firma z siedzibą w Gdańsku, posiadająca swoje zakłady w Gdańsku, Trzebini, Jedliczu i Czechowicach-Dziedzicach, od wielu lat dominuje w krajowej produkcji środków smarnych dla motoryzacji, przemysłu i rolnictwa, odpowiadając tym samym na dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku.

Kluczową misją spółki jest zadowolenie jej Klientów oraz stałe utrzymanie wysokiej jakości oferowanych produktów i usług. Jest to możliwe dzięki inwestycjom w badania i rozwój oraz we współpracę z różnymi ośrodkami badawczymi i naukowymi w kraju i zagranicą. Oferta produktowa ORLEN OIL obejmuje produkty skierowane do wielu gałęzi motoryzacji i przemysłu.

Sztandarową kategorią są oleje silnikowe marki ORLEN OIL, z których można wyróżnić kilka linii. ORLEN OIL Max Expert to oleje syntetyczne dla nowoczesnych samochodów z filtrami DPF/TWC oraz dla pojazdów spełniających normy emisji spalin EURO 6. Dla motocykli przygotowana została specjalna linia ORLEN OIL Rider, których jakość została potwierdzona w europejskich laboratoriach. Samochody ciężarowe muszą długotrwale pracować w trudnych warunkach, dlatego została opracowana linia ORLEN OIL ULTOR, która stanowi kompleksową ofertę dla całej floty pojazdów.

Produkty te posiadają aprobaty czołowych producentów takich jak: Mercedes-Benz, MAN, Volvo czy Scania oraz spełniają rygorystyczne normy EURO 5i EURO 6. ORLEN OIL w swojej ofercie posiada również specjalistyczne oleje dla rolnictwa – linie ORLEN OIL AGRO i Turdus, które dedykowane są dla maszyn rolniczych. Z kolei takie produkty jak PILAROL oraz TRAWOL to znane marki w przemyśle leśnym i ogrodniczym.

Oprócz olejów ORLEN OIL oferuje szereg płynów eksploatacyjnych i kosmetyków dla motoryzacji. Między innymi linia płynów chłodniczych Petrygo, która jest tworzona w oparciu o najnowsze technologie i dodatki, poparta licznymi aprobatami, zapewniająca odpowiednią temperaturę i warunki pracy dla jednostek napędowych. Natomiast linia kosmetyków samochodowych ORLEN OIL oferuje niezawodną jakość, popartą nowoczesnymi recepturami i może być wykorzystywana do amatorskiego i profesjonalnego użytku.

Szeroka oferta spółki zawiera również specjalistyczny serwis olejowy ORLEN OIL POWER SERVICE, który rozwiązuje wszelkie problemy dotyczące pracy urządzeń olejowych wraz z opcją doboru środków smarnych bezpośrednio w siedzibie Klienta. Podsumowując, kompleksowa oferta ORLEN OIL obejmuje wiele obszarów, do których można zaliczyć:

Podsumowując, kompleksowa oferta ORLEN OIL obejmuje wiele obszarów, do których można zaliczyć: 

  • Oleje dla motoryzacji, samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli i autobusów,
  • Oleje do maszyn budowlanych i ciężkiego sprzętu,
  • Oleje przemysłowe,
  • Oleje dla rolnictwa, leśnictwa i ogrodnictwa,
  • Smary plastyczne,
  • Płyny eksploatacyjne,
  • Kosmetyki i chemię samochodową,

Profesjonalny serwis olejowy

Systematyczne rozszerzanie zakresu oferty i proponowanych rozwiązań jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby rynku. Dzięki stałemu monitorowaniu potrzeb klientów ORLEN OIL jest odpowiedzialnym i godnym zaufania partnerem w biznesie. Wysoka renoma wśród odbiorców zobowiązuje ORLEN OIL do ciągłego analizowania trendów technologicznych w celu szybkiego dostosowywania oferty do często zmieniających się wymogów rynku.

Przykładem jest wprowadzanie w Unii Europejskiej kolejnych norm czystości emisji spalin. Potwierdzeniem jakości i bezpieczeństwa produktów ORLEN OIL są również liczne aprobaty największych producentów samochodów (m.in. Mercedes-Benz, Volkswagen, Volvo, BMW, MAN, MTU, Deutz, Cummins, Renault) oraz maszyn przemysłowych (Siemens, Parker Denison, General Electric, MAN, Eaton Vickers, Alstom, Voith, MWM, GE Jenbacher, SKODA Power, Schuler – Müller Weingarten, Fives Cincinnati).

Spółka posiada Certyfikat Systemu Zarządzania nadany przez Bureau Veritas Certification Polska dla systemów zarządzania:

  • Jakością wg ISO 9001:2015 (akredytacje: PCA – polska, UKAS – brytyjska),
  • Środowiskowego wg ISO 14001:2015 (akredytacje: PCA – polska, UKAS – brytyjska),
  • Bezpieczeństwem i Higieną Pracy wg ISO 45001:2018 (akredytacja: UKAS – brytyjska).

ORLEN OIL posiada także certyfikat spełnienia wymagań AQAP 2110:2016 („Wymagania NATO dotyczące zapewnienia jakości przy projektowaniu, pracach rozwojowych i produkcji") w zakresie produkcji i sprzedaży artykułów chemicznych, środków smarowych, działalności handlowej produktami chemicznymi, rafineryjnymi i petrochemicznymi na rynkach krajowych i zagranicznych, prac badawczo-rozwojowych w zakresie środków smarowych i artykułów chemicznych oraz prowadzenia doradztwa technicznego.

Spółka ORLEN OIL jest członkiem organizacji ATIEL, w skład której wchodzą wszystkie czołowe spółki przemysłu olejowego w Europie, posiadające doświadczenie i ekspercką wiedzę w dziedzinie produkcji olejów silnikowych.

 

 

Profil Firmy

ORLEN OIL Sp. z o.o.