Kompresor OTIR 2000 – niewielki, ale o sporych możliwościach

Kompresor OTIR 2000 OSRAM
22.4.2022

Kompaktowych rozmiarów, przenośny kompresor TYREinflate 2000 dołączył do większych produktów tego typu w ofercie OSRAM. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi urządzenie może służyć nie tylko do pompowania opon w samochodach i jednośladach czy do nadmuchiwania piłek albo materaców, lecz także jako powerbank do ładowania np. telefonu komórkowego.

Kompresor akumulatorowy OSRAM TYREinflate 2000 jest bardzo lekki i ma niewielkie rozmiary, dzięki czemu idealnie nadaje się do podróży i można go zabrać niemal wszędzie. Nie wymaga przy tym dostępu do gniazdka 12 V. Kompresor ma cyfrowy, podświetlany wyświetlacz dla łatwiejszych i dokładniejszych pomiarów ciśnienia, a dzięki wbudowanej pamięci można zaprogramować maksymalnie cztery wartości do różnych pojazdów. Podobnie jak więksi bracia – TYREinflate 1000 i 450 – ma on funkcję automatycznego zatrzymania pompowania po osiągnięciu zadanego ciśnienia.

Dołączone do kompletu adaptery pozwalają pompować koła rowerów z zaworami Presta, a także piłki czy materace. W zestawie jest również uchwyt, który pozwoli zamocować kompresor OTIR 2000 do ramy roweru, a dołączony pokrowiec sprawia, że można go włożyć do torby, plecaka czy schowka w samochodzie.

Dodatkową funkcją kompresora jest latarka, która pomoże napompować koło po zmroku. Wbudowany akumulator o pojemności 5200 mAh można naładować przy pomocy znajdującego się w komplecie kabla micro USB, a ładowanie trwa ok. 3 h.

OSRAM OTIR 2000, mimo niewielkich rozmiarów (długość wynosi 170 mm), ma spore możliwości. Oponę rowerową jest w stanie napompować w czasie poniżej 2 minut, a maksymalne ciśnienie, jakie pozwala uzyskać to 8,3 bara. Producent udziela na przenośny kompresor dwuletniej gwarancji.

Źródło: ams OSRAM

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę