Kolory Europy – kalendarz Standox na rok 2020

Standox
17.1.2020

Już wkrótce Europę opanuje piłkarska gorączka – Euro 2020. Mecze będą rozgrywane we wszystkich zakątkach starego kontynentu – od Irlandii i Szkocji po Węgry, Włochy, Hiszpanię i Azerbejdżan. Tegoroczny kalendarz Standox 2020 jest celebracją turnieju, naturalnie nie zabrakło również fascynujących samochodów w pięknych kolorach.

W piłkę nożną można grać niemal wszędzie – na polu, na ulicy, na placu czy podwórku – potrzebna jest tylko piłka. Miłość do tego sportu, której ziarno zwykle zasiewane jest jeszcze w wieku dziecięcym, często pozostaje z nami aż po dorosłość. To właśnie tę głęboko zakorzenioną fascynację uchwycił hamburski fotograf Anatol Kotte w kalendarzu Standox 2020 zatytułowanym Kolory Europy. W swoich ujęciach Kotte prezentuje wyjątkowy charakter dwunastu europejskich krajów. Celowo unika oczywistych symboli – na zdjęciach z Londynu nie znajdziemy Big Bena, a na kadrach z Rzymu nie widnieje Koloseum. Zamiast tego zobaczymy subtelne wskazówki w postaci szyldów, znaków drogowych czy kolorów tablic rejestracyjnych.

Reklama

 

© Standox

 

Reklama

Kalendarz prezentuje ludzi bardzo skupionych na tym co robią. Na wszystkich zdjęciach widzimy entuzjastycznych zawodników. Jednocześnie, Kotte daje wyraz swojej fascynacji wyjątkowymi samochodami. I tak na zdjęciu z Holandii widzimy spektakularnego i niezwykle rzadkiego Spykera C8, który kiedyś był produkowany w pobliżu Amsterdamu. Włochy reprezentuje ultraniskie i hipernowoczesne Lamborghini Aventador stojące na starym chodniku. Natomiast kadr rosyjski przedstawia ogromną, sowiecką Czajkę GAZ-14, którą w latach świetności ZSRR mogła jeździć tylko partyjna wierchuszka.

Od ponad 30 lat do pracy nad naszym kalendarzem zapraszamy znanych fotografów – mówi Olaf Adamek, Brand Manager Standox na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. – Nie jest on dostępny w sprzedaży, wysyłany jest jedynie do klientów i partnerów naszej marki. Wszystkim reprezentacjom uczestniczącym w Euro 2020 życzymy powodzenia i sukcesów. Z zapartym tchem będziemy śledzić ich zmagania.

Źródło: Standox

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę