Knorr-Bremse zawiesza założenia na rok budżetowy 2020

Knorr-Bremse
31.3.2020

Wytyczne Knorr-Bremse dotyczące roku budżetowego 2020, które firma opublikowała na corocznej konferencji prasowej w dniu 11 marca 2020 r., zostały zastrzeżone.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni negatywne skutki kryzysu w Covid-19 zyskały na znaczeniu, przez co liczne założenia stały się nieaktualne. Między innymi klienci i dostawcy w wielu częściach świata tymczasoweo zamknięli swoje zakłady. Zgodnie z obecną oceną Zarządu nie jest już możliwe wiarygodne oszacowanie dalszego rozwoju działalności. Wytyczne dotyczące roku budżetowego 2020 zostały zatem zawieszone. Zarząd oczekuje teraz znacznego spadku przychodów i EBITDA w porównaniu do 2019 r.

Rozprzestrzenianie się Covid-19 i jego wpływ na nasze procesy biznesowe nabrały znacznego tempa w ostatnich dniach. Ochrona naszych pracowników i zapewnienie zdolności do dostarczania mają dla nas najwyższy priorytet. Jednocześnie zastosujemy spójny program środków, aby utrzymać wpływ ekonomiczny Knorr-Bremse na możliwie najniższym poziomie, pokazując w ten sposób solidność naszego modelu biznesowego – powiedział Bernd Eulitz, CEO Knorr-Bremse.

Firma przedsięwzięła szeroki program działań zapewniających stabilność firmy w tym trudnym środowisku:

– Oprócz płynności przekraczającej 1,8 mld EUR dostępnej na koniec 2019 r. Według wstępnych wyników Knorr-Bremse skorzysta z dodatkowych linii kredytowych w wysokości 0,75 mld EUR. W ten sposób firma zwiększa zasięg operacyjny. Na koniec 2019 r. firma miała pozycję gotówkową netto w wysokości około 320 mln EUR.

– W celu ustabilizowania zarobków podejmowane są środki, które opierają się na przygotowaniach w 2019 r.:

• Aby móc reagować na zapotrzebowanie klientów nawet w krótkim czasie, podpisano umowy z radami zakładowymi w Niemczech, aby wprowadzić krótką pracę w poszczególnych lokalizacjach w Niemczech

• Uzgodniono porównywalne środki w innych europejskich lokalizacjach

• Opracowano program kosztów ze środkami redukcji zatrudnienia w Ameryce Północnej i Południowej

Gwałtowne ożywienie w Chinach, gdzie zakłady Knorr-Bremse wznowiły 97% działalności, pokazuje, że dzięki odpowiednim środkom na innych rynkach, na które wpływa Covid-19, zdolność dostaw można szybko przywrócić w dużym stopniu po ewentualnych zakłóceniach.

Pomimo obecnych wyzwań, Knorr-Bremse planuje, z zastrzeżeniem dalszych zmian, utrzymać politykę dywidendy za poprzedni rok (wskaźnik wypłaty 40-50% skonsolidowanego dochodu netto za rok) po dobrych wynikach biznesowych w 2019 roku i ze względu na dobrą sytuację finansową. Propozycja wypłaty dywidendy zostanie ogłoszona 21 kwietnia 2020 r. Po zatwierdzeniu rocznego sprawozdania finansowego przez Radę Nadzorczą.

Źródło: Knorr-Bremse

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę