Karta Ratownicza w samochodzie – mała rzecz o wielkim znaczeniu

Karta Ratownicza w samochodzie Karty Ratownicze

Ten niepozorny schemat elementów bezpieczeństwa pojazdu to ważna informacja dla służb ratowniczych! W razie wypadku, dzięki Karcie Ratowniczej umieszczonej za osłoną przeciwsłoneczną kierowcy, strażacy są w stanie uwolnić poszkodowanych z pojazdu nawet o 30% szybciej, w praktyce oznacza to średnio 7-8 minut, które ratują życie!

„Karta Ratownicza w pojeździe” to europejska inicjatywa społeczna związana ze zwiększeniem bezpieczeństwa na drogach, rozpoczęta kilka lat temu krajach UE, przy wsparciu producentów i importerów samochodów.

Od 2014 r. realizowana jest także w Polsce przez Związek Dealerów Samochodów, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, przy dużym współudziale Państwowej Straży Pożarnej. Od początku większość polskich importerów samochodów włączyła się do akcji przygotowując polskie wersje Kart Ratowniczych dystrybuowanych przez siebie modeli samochodów, a polscy dealerzy i stacje serwisowe wydały kilkaset tysięcy nalepek i Kart, zwiększając bezpieczeństwo kierowców i pasażerów pojazdów na drodze.

Oficjalna mapa autoryzowanych punktów, które wydają darmowe Karty Ratownicze oraz nalepki informacyjne. 

Źródło: kartyratownicze.pl

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę