Jedyna taka Toyota Century w wersji kabriolet

Toyota Century w wersji kabriolet Toyota

Toyota przygotowała specjalną wersję swojego ultraluksusowego modelu Century, która będzie służyć do przewożenia zwycięskich zawodników sumo po wydarzeniu w Ryogoku Kokugikan w Tokio (28 stycznia). Model ten reprezentuje koncepcję full-order, która umożliwia stworzenie auta zgodnie z życzeniem klienta.

We wrześniu 2023 roku Toyota zaprezentowała model Century w zupełnie nowym wydaniu. Auto otrzymało nadwozie typu SUV oraz napęd hybrydowy z silnikiem V6, by jeszcze lepiej sprostać wymaganiom klientów, oczekujących najwyższej wygody w drugim rzędzie siedzeń. Auto ma 412 KM mocy, która przekazywana jest na wszystkie na cztery koła przy pomocy systemu E-FOUR Advanced oraz układ tylnych kół skrętnych (Dynamic Rear Steering).

Nowy model posłużył jako baza dla auta zbudowanego dla Japońskiego Związku Sumo (JSA) – to specjalny kabriolet, który będzie służył do triumfalnych przewozów zwycięskich zawodników po turnieju, który zaplanowano 28 stycznia w tokijskiej hali sportowej Ryogoku Kokugikan. W przekazaniu auta wziął udział Akio Toyoda, prezes Zarządu i dyrektor reprezentatywny Toyota Motor Corporation.

Toyota_Century_kabriolet Toyota

Toyota Century w wersji specjalnej została stworzona z myślą o jak najwyższym komforcie i bezpieczeństwie, a także umożliwia godne zaprezentowanie zwycięzców turnieju. Zamiast tylnych foteli przygotowano przestrzeń dla dwóch osób, z której zawodnicy sumo mogą pozdrawiać kibiców. Auto jest w kolorze białym, a skórzana tapicerka ma jasny kolor.

Toyota Century dla JSA została przygotowana zgodnie z koncepcją full-order. To nowy rodzaj usługi oferowany japońskim klientom modelu Century, którzy chcą stworzyć jedyny w swoim rodzaju egzemplarz, także ze zmodyfikowanym nadwoziem np. kabriolet. Realizacją ich zamówienia zajmie się Century Meister lub główny mechanik z salonu Toyoty. Koszt konwersji oraz czas realizacji zamówienia jest ustalany indywidualnie. Przygotowanie Century w wersji bez dachu zajmuje około roku.

Model Century nie jest oferowany na polskim rynku.

Źródło: Toyota

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę