Jak sprawdzane są auta w programie Ford Używane?

Jak sprawdzane są auta w programie Ford Używane? Ford

Przy zakupie samochodu używanego należy baczną uwagę zwrócić na jego stan techniczny, zweryfikować historię serwisowania czy stan prawny. Wszystko to wymaga poświęcenia czasu. W programie Ford Używane samochody są odpowiednio sprawdzane przed wystawieniem ich do sprzedaży.

Ford Używane to program sprzedaży odpowiednio sprawdzonych samochodów używanych. W jego ofercie można znaleźć samochody Forda, które mają maksymalnie 8 lat i nie więcej niż 150 tys. km przebiegu, sprawdzony stan techniczny poparty certyfikatem jakości pojazdu.

Zakup samochodu używanego wymaga pewnego zaangażowania od potencjalnego nabywcy. Przede wszystkim należy znaleźć wymarzony egzemplarz. Potem czeka nas wyprawa do sprzedającego. Czasami uda nam się znaleźć auto w pobliżu naszego miejsca zamieszkania, ale zdarza się, że musimy odbyć dłuższą podróż. Na miejscu może okazać się, że stan techniczny nieco odbiega od opisu w ogłoszeniu i telefonicznych zapewnień sprzedającego. Jeszcze częściej zdarza się, że sprzedający tylko sprowadził auto do Polski i nic nie wie jego przeszłości. W naszym programie Ford Używane można kupić samochody w korzystnych cenach i w bardzo dobrym stanie, z udokumentowanym przebiegiem oraz skrupulatnie skontrolowane pod względem technicznym. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo klientów, dlatego stosujemy rygorystyczne zasady dopuszczania samochodów do oferty programu Ford Używane.

Maciej Rajewski, kierownik programu Ford Używane w Ford Polska.

Kontrola samochodów w programie Ford Używane

W ofercie programu Ford Używane można nabyć samochody Forda, które nie tylko zostały starannie wybrane, ale również sprawdzone przez doświadczonych serwisantów Autoryzowanych Stacji Obsługi Forda. Każdy z nich przechodzi 150- punktową kontrolę, która obejmuje między innymi sprawdzenie:

 • Nadwozia oraz powłoki lakierniczej;
 • Silnika pod kątem szczelności i wycieków;
 • Podwozia wraz z zawieszeniem i układem wydechowym;
 • Stanu opon;
 • Wnętrza i stanu tapicerki;
 • Instrumentów kontrolnych;
 • Wyposażenia.

W ramach kontroli odbywa się również jazda próbna, a na zakończenie badania wydawany jest protokół kontrolny, który staje się podstawą do wydania Certyfikatu Jakości Pojazdu Ford. Samochody nie mają więc żadnych ukrytych wad.

Dokumentacja oferowanych w programie Ford Używane pojazdów może być dodatkowo uzupełniona o Raport Historii Pojazdu AutoDNA, który jest głównym zbiorem informacji na temat historii pojazdu. Składa się on z sekcji uporządkowanych w czasie – od pierwszej rejestracji auta. Dane zawarte w takim raporcie obejmują między innymi:

 • Sprawdzenie baz skradzionych pojazdów;
 • Akcje serwisowe;
 • Rejestr zastawów;
 • Historia uszkodzeń;
 • Odczyty drogomierza;
 • Dane techniczne auta.

Roczna gwarancja w programie Ford Używane

Oprócz certyfikatu jakości pojazdu i gwarancji spokoju ducha, w ramach programu Ford Używane oferowana jest gwarancja na zakupione samochody.

Samochody są sprzedawane z 12-miesięczną bezpłatną gwarancją bez limitu kilometrów. Klienci mogą doposażyć się w pakiety gwarancyjne nawet do 3 lat lub przy serwisie przedłużać o kolejne 12 miesięcy – do momentu uzyskania  wieku pojazdu w wysokości 10 lat lub osiągnięcia 200 tys. kilometrów przebiegu. Dodatkowo w pakiecie oferowane jest 12-miesięczne ubezpieczenie Assistance.

Warto dodać, że nakładana przez Forda roczna gwarancja obowiązuje na terenie całego kraju – posiadacz zakupionego w programie Ford Używane auta może więc naprawiać swojego Forda w całej sieci Autoryzowanych Serwisów w Polsce.

Źródło: Ford

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę