Jak pozbyć się kuny spod maski samochodu

Jak pozbyć się kuny spod maski samochodu Norbert Schaub GmbH
9.3.2021

W Polsce sporym problemem są kuny, które gnieżdżą się pod maskami samochodów. Nie dość, że zostawiają na silniku resztki pożywienia, mogą zniszczyć podbitkę i wygłuszenie przestrzeni silnikowej. Potrafią też spowodować uszkodzenia znacznie bardziej niebezpieczne i kosztowne.

Logo akcji testowania urządzeń odstraszających kunyPrzegryzione przewody elektryczne czy paliwowe oraz uszkodzone przewody płynu chłodniczego to tylko niektóre z uszkodzeń, spowodowanych aktywnością kun w przestrzeni silnikowej. Wzorem akcji przeprowadzonej na początku zeszłego roku producent urządzeń STOP&GO, które mają odstraszać te niesforne gryzonie, zorganizował bezpłatny test tego sprzętu. W imieniu producenta zapraszamy do udziału w nim użytkowników samochodów, którzy mają problem z nieproszonymi gośćmi pod maską.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w teście urządzeń odstraszających kuny?

Wystarczy napisać e-mail do organizatora i opisać swój problem z gryzoniem w samochodzie. W samochodach uczestników, którzy zostaną wytypowani do udziału w teście bezpłatnie zostaną zamontowane urządzenia odstraszające kuny.
Do testów przeznaczono następujące urządzenia marki STOP&GO:

  • odstraszacz ultradźwiękowy 4B (na baterie) – 2 szt.,
  • odstraszacz ultradźwiękowy STANDARD – 2 szt.,
  • odstraszacz wysokonapięciowy 7 PLUS-MINUS SKT – 2 szt.

Osoby do udziału w teście wybierze organizator akcji, a urządzenia zostaną bezpłatnie zamontowane na początku czerwca we (współpracującym z organizatorem) warsztacie „ARDA” przy ul. Przemkowskiej 20 we Wrocławiu. Personel warsztatu został przeszkolony w zakresie montażu urządzeń odstraszających kuny.

Warunkiem wzięcia udziału w teście są:

  • opisanie historii związanej z walką z kuną w samochodzie,
  • zgoda na publikację wizerunku na łamach „autoEXPERTA” oraz w filmie umieszczonym po akcji na kanałach YouTube naszego czasopisma i producenta odstraszaczy STOP&GO.

Podczas montażu urządzenia zostanie także nagrane wideo, które posłuży do stworzenia filmu reklamowego produktów odstraszających kuny. Po 3 miesiącach od instalacji urządzenia osoby, w których samochodach zostaną one zamontowane, będą poproszone o opinię na temat skuteczności działania tych produktów. Publikacja podsumowania wraz z opiniami użytkowników planowana jest w numerze 9/2021 „autoEXPERTA”.

Zainteresowanych wzięciem udziału w teście odstraszaczy kun prosimy o kontakt z organizatorem: radoslaw.rokosz@stop-go.de

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę