Inter Cars w rankingu 2000 największych polskich przedsiębiorstw

Inter Cars
22.1.2020

Z końcem 2019 roku, przygotowana przez Rzeczpospolitą Lista 2000 ukazuje, że Inter Cars znów zwyżkuje. Czterdziesta pozycja, czyli o 6 punktów do góry względem ostatniego roku, to doskonały wynik. Oznacza to, że 98% firm w Polsce ma niższy przychód niż Inter Cars.

Lista 2000 to zestawienie najprężniej działających polskich firm. Sporządzana jest ona na podstawie analizy rynku i działających na nim przedsiębiorstw pod względem miedzy innymi rentowności, dynamicznego rozwoju w sekcji eksportu, osiąganych zysków, płynności i innowacyjności inwestycyjnej oraz stabilności zatrudnienia. Czterdziesta pozycja rankingu Rzeczpospolitej pokazuje, że prowadzony przez Inter Cars sposób zarządzania przedsiębiorstwem i kierunek rozwoju firmy, doskonale wykorzystuje zarówno atuty samego rynku jak i możliwości infrastruktury wewnętrznej, dostosowując ją do potrzeb i możliwości rynku.

Jesteśmy obecnie najsilniejszą spółką branży aftermarket na polskim rynku. Nieustannie inwestujemy zarówno w motoryzacyjny rynek wtórny jak i nowe modele biznesowe, z których dwa najbardziej obiecujące to sprzedaż internetowa części wraz z serwisem i programem lojalnościowym dla warsztatów oraz logistyka 3PL. Nasze doświadczenie w tej kwestii pozwala nam świadczyć profesjonalną i szeroką usługę z zakresu przechowywania i dostarczania towarów naszych dostawców (producentów) na obszarze Europy – mówi Maciej Oleksowicz, Prezes Zarządu Inter Cars.

Rzeczpospolita podaje, że dwa tysiące największych polskich firm zakończyło 2018 r. z niemal 2,5 bln zł przychodów, czyli średni wzrost przychodów wyniósł 12%, co jest wynikiem lepszym niż rok wcześniej. Natomiast średnia rentowność netto, plasuje się na podobnym poziomie, co w roku ubiegłym. Co zrobić aby nie tylko utrzymać swój awans ale piąć się jeszcze wyżej po tej drabinie inwestycyjnej – zapytaliśmy Prezesa Zarządu Inter Cars.

Czujemy się silni na polskim rynku. Gwarantujemy najlepsze usługi, najlepszą dostępność i najlepsze pokrycie rynku. Oczywiście jesteśmy czujni i obserwujemy wszystkich naszych konkurentów, ulepszając ciągle nasze działania. Wyróżniamy się jednak tym, że nie ograniczamy się do prostej działalności eksportowej. Wierzymy w długoterminową, zrównoważoną działalność. Wprowadzamy model partnerów franczyzowych, którzy gwarantują z jednej strony profesjonalizm i dostępność kojarzącą się z olbrzymimi warsztatami a z drugiej są blisko klienta – dodaje Maciej Oleksowicz.

Czterdzieste miejsce w rankingu 2000 najlepiej prosperujących firm w Polsce, nałożyło się z rokiem jubileuszowym dla Inter Cars. W 2020 roku bowiem firma będzie obchodziła 30-lecie swego istnienia. Trzydzieści lat poszukiwania odpowiedzi na pytanie jak być coraz lepszym, jak przekuć entuzjazm, zaangażowanie i pomysł w zysk, który będzie dobrem większym niż jednego człowieka.

 Źródło: Inter Cars

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę