Inteligentny system doboru kolorów Profix

Profix
6.6.2019

Firma Profix wprowadziła do swojej oferty system doboru kolorów, który dzięki połączeniu spektrofotometru z programem recepturowym online pozwala na przesyłanie dokonanych pomiarów w dowolne miejsce na świecie. 

Działanie systemu doskonale obrazuje sytuacja, w której przedstawiciel handlowy odwiedza warsztat lakierniczy, mierzy auta, które przeznaczone są do polakierowania, łączy spektrofotometr z "cloudem", czyli wspomnianym programem recepturowym online i w czasierzeczywistym wykonywane pomiary są widoczne w centrali. Zmierzonekolory poddawane są także korekcie, która dobarwia najlepiej dopasowany kolor, występujący w bazie danych. Dzięki temu centrala natychmiastowo może przystąpić do realizacji zamówionych kolorów i wysłać je do klienta tego samego dnia.

Reklama

 

© Profix

 

Reklama

Ponadto w celu przyspieszenia procesu, można wykorzystać automatyczną maszynę dozującą MC MIX. Ta samodzielna jednostka zastępuje mieszalnik z miksami i może znajdować się w niej do 100 różnych komponentów. Można więc jednocześnie używać dwóch systemów - np. systemu bazowego z systemem akrylowym lub systemu wodnego z systemem akrylowym. W ten sposób można zwiększyć wydajność pracy i jej dokładność, a także wyeliminować czynnik ludzki jako błąd podczas nalewania receptury. Jest to o tyle ważne, że maszyna jest w stanie nalać zadany kolor z dokładnością do jednej tysięcznej, co jest praktycznie nieosiągalne dla człowieka.

MC MIX można także połączyć w układzie „spektrofotometr – cloud – MC MIX”, dzięki czemu pomiar wykonywany przy pomocy spectro, przesyłany jest do cloud i jeżeli maszyna MC MIX jest połączona z cloudem, to od razu można zmieszać znalezioną i dobarwioną recepturę.

Źródło: Profix

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę