Hyundai Motor i Kia pracują nad nowymi technologiami eksploracji powierzchni Księżyca w ramach wspólnej wielostronnej umowy badawczej

Hyundai Motor i Kia opracują rozwiązania do badania Księżyca Hyundai Motor
8.8.2022

Hyundai Motor i Kia, które stały się pionierami nieskończonych perspektyw rozwoju mobilności, dzięki innowacyjnym technologiom, takim jak robotyka i zaawansowana mobilność powietrzna (AAM), rozszerzają swoją wizję poza granice Ziemi i obierają za cel kosmos. Hyundai i Kia ogłosiły, że podpisały umowy na wspólne badania z sześcioma koreańskimi instytutami badawczymi i utworzyły organ doradczy w celu opracowania rozwiązań mobilnych do badania powierzchni Księżyca. Ogłoszenie to jest następstwem po udanym czerwcowym wystrzeleniu przez Koreę rakiety krajowej produkcji.

 

  • Hyundai Motor i Kia podpisały umowy z sześcioma koreańskimi instytutami badawczymi w celu wspólnego opracowania rozwiązań technologicznych do eksploracji powierzchni Księżyca
  • Porozumienie jest pierwszym krokiem marek Hyundai i Kia do realizacji wizji robotyki „Rozszerzenie ludzkiego zasięgu”, aby pomóc w tworzeniu lepszej przyszłości
  • Kluczowe możliwości technologiczne obu firm w zakresie robotyki zostaną wykorzystane w celu dostarczania rozwiązań mobilnych do badań na powierzchni Księżyca
  • Inicjatywa opiera się na udanym narodowym programie kosmicznym Korei

– Zrobiliśmy pierwszy krok w kierunku przekształcenia w rzeczywistość naszej wizji robotyki i koncepcji metamobilności – powiedział Yong Wha Kim, Wiceprezes Wykonawczy i Szef Centrum Planowania i Koordynacji Badań i Rozwoju w Hyundai Motor i Kia. – Poszerzymy zakres doświadczeń związanych z ruchem człowieka poza tradycyjnymi środkami transportu oraz poza granicami Ziemi, aby jeszcze bardziej przyczynić się do postępu ludzkości i pomóc w tworzeniu lepszej przyszłości.

W ceremonii podpisania, która odbyła się w Korei, wzięli udział Chung Kook Park, Prezes i Szef Działu Badań i Rozwoju Hyundai Motor i Kia, a także najwyżsi urzędnicy z sześciu instytutów badawczych: Koreańskiego Instytutu Badań Energii Atomowej (KAERI), Koreańskiego Instytutu Badań Kosmicznych (KARI), Koreańskiego Instytutu Astronomii i Nauk Kosmicznych (KASI), Koreańskiego Instytutu Technologii Samochodowych (KATECH), Koreańskiego Instytutu Inżynierii Lądowej i Technologii Budowlanych (KICT) oraz Instytut Elektroniki i Telekomunikacji (ETRI).

(Od lewej) Park Young-deuk, Prezes KASI; Park Jong-Hyun, Vice Prezes wykonawczy ETRI; Kim Hyeonjun, VicePrezes działu badań KICT; Jung Kook Park, Prezes R&D Hyundai Motor and Kia; Lee Sang-ryool, Prezes of KARI; Jeong Ji-Young,Vice Prezes wykonawczy KAERI; Lim Kwanghoon, Kierownik Działu Wspomagania Zarządzania KATECH. Źródło: Hyundai Motor

Ponieważ współpraca ma się rozpocząć już w sierpniu, organ doradczy określi koncepcję mobilności dla eksploracji Księżyca i kluczowych technologii, jednocześnie opracowując i dokonując przeglądu konkretnych strategii i środków wdrożeniowych do funkcjonowania na Księżycu. Hyundai Motor i Kia będą wspierać organ doradczy swoimi inteligentnymi technologiami mobilności.

W ramach wielostronnej umowy badawczej uczestnicy z sektora prywatnego i rządowego zintegrują swoją wiedzę i możliwości, aby znacząco rozwinąć istniejące technologie i opracować nowe rozwiązania w zakresie mobilności w eksploracji Księżyca. Wiedza specjalistyczna zostanie wykorzystana w wielu dziedzinach, między innymi w sprzęcie badawczym, oprogramowaniu do obsługi mobilności i funkcjonalności zdalnej komunikacji.

Bez powietrza, przy ekstremalnych temperaturach, z niezliczoną ilością kraterów i powłok pyłu księżycowego składającego się z ostrych i ściernych cząstek – bez wątpienia powierzchnia Księżyca jest wyjątkowo surowym środowiskiem. Chociaż jest poważnym wyzwaniem dla rozwoju mobilności w eksploracji powierzchni, stanowi również doskonały poligon doświadczalny i dostarczy bezcennych lekcji dla Hyundaia i Kii, co przyspieszy dostarczanie inteligentnych i zrównoważonych rozwiązań w zakresie mobilności na Ziemi.

Hyundai i Kia utworzyły wewnętrzny organ doradczy z kluczowym personelem dla rozwoju i obsługi mobilności na powierzchni Księżyca. Zasoby zostaną udostępnione przez Hyundai and Kia Robotics Lab odpowiedzialne za rozwój robotów. Hyundai i Kia będą również współpracować w zakresie projektowania i analizy oprogramowania i podzespołów, technologii reagowania na środowisko kosmiczne oraz specjalnego sprzętu do przeprowadzania misji eksploracji Księżyca.

Wielostronne porozumienie w sprawie rozwoju mobilności w celu eksploracji powierzchni Księżyca stanowi przełomowy moment w historii firm Hyundai Motor i Kia, rozszerzając ich wizję przyszłej mobilności, w tym robotyki i zaawansowanej mobilności powietrznej (AAM), na obszary poza Ziemią. Hyundai i Kia spodziewają się również, że w procesie opracowywania robotyki mobilnej do eksploracji Księżyca zapewnią nowe technologie dla przyszłych projektów związanych z mobilnością.

W styczniu na targach CES 2022, Hyundai Motor ogłosił swoją wizję robotyki „Metamobilty”, która ma pomóc przezwyciężyć ograniczenia ruchu – zaprezentowano tam film przedstawiający robota Boston Dynamics o nazwie „SPOT”, badającego przestrzeń kosmiczną.

Źródło: Hyundai Motor

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę