Hengst przejmuje biuro sprzedaży w Warszawie

Hengst przejmuje biuro sprzedaży w Warszawie Hengst Filtration

Dnia 1 stycznia 2023 roku Hengst SE przejął biuro INEX Consulting w Warszawie wraz z jego pracownikami. Obie firmy współpracowały w duchu partnerstwa przez ponad 25 lat, a właściciel Inexu, Sławomir Góralewski i jego zespół, są w dużej mierze odpowiedzialni za silny rozwój marki Hengst na polskim niezależnym rynku części zamiennych.

W ramach planu sukcesji firma Hengst SE przejęła wszystkich pracowników firmy w warszawskiej centrali, tym samym ustanawiając 22. lokalizację na świecie. Z perspektywy partnerów biznesowych nic się nie zmieniło: te same osoby pozostają do dyspozycji klientów, a logistyka jest w dalszym ciągu prowadzona przez centralę Hengst w Münster.

Powiązane firmy

Hengst Filtration

Business Development Manager Tomasz Pędzikiewicz pozostał na pokładzie i jest nadal odpowiedzialny za kierowanie zespołem w Warszawie. Jego duże doświadczenie w branży i doskonała znajomości lokalnego rynku są nieodzowną częścią sukcesu Hengst w Polsce.

Dla firmy Hengst nowa lokalizacja jest logicznym krokiem w procesie poszerzania obecności na ważnym europejskim rynku. Globalnie pozycjonowana i bliskość klienta to zasady, dzięki którym firma zbudowała w ostatnich latach szeroką sieć dystrybucji.

Świat nieskończonej filtracji Hengst 

Hengst to firma rodzinna, zatrudniająca 3500 pracowników w 21 lokalizacjach na całym świecie, która stawia na innowacyjne rozwiązania w zakresie filtracji i zarządzania płynami

Nasze produkty mają miliony aplikacji i czynią świat czystszym miejscem. Napędza nas myśl, że możemy zrobić jeszcze więcej, dlatego myślimy o filtracji – we wszystkim, co robimy. Dostarczamy systemy filtracji oparte na najnowocześniejszej technologii dla fabryk i inżynierii maszynowej, filtracji przemysłowej, hydrauliki, nauk przyrodniczych i ochrony zdrowia. Uszyte na miarę rozwiązania znajdują zastosowanie w pomieszczeniach medycznych, klimatyzatorach, sprzęcie czyszczącym, instalacjach przemysłowych, elektronarzędziach i robotach.  Jesteśmy również dostawcą OEM dla międzynarodowego przemysłu motoryzacyjnego i silnikowego oraz partnerem w zakresie rozwoju zrównoważonych koncepcji napędów i mobilności.

Czynimy naszą planetę czystszym miejscem

Mobilność, zdrowie, ekonomia, ochrona środowiska i zrównoważony rozwój. Codzienna działalność Hengst skoncentrowana jest wokół głównych problemów współczesnych czasów – a wszystko po to, aby Ziemia stała się czystszym miejscem.

W ten sposób torujemy drogę technologiom przyszłości dla wszystkich branż i na całym świecie.

Na zdjęciu otwierającym od lewej: Piotr Hanusek – Area Sales Manager, Małgorzata Rogalska – Area Marketing Manager, Tomasz Pędzikiewicz – Business Development Manager.

Źrodło: Hengst

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę