Hella podaje najnowsze wyniki finansowe

9.5.2016
Reklama
Reklama

W trwającym roku obrotowym 2015/2016 grupa HELLA zwiększyła przychody o ponad 10% w porównaniu do ubiegłego roku. 

Koncern HELLA w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy bieżącego roku fiskalnego zwiększył przychody do 4,654 miliarda euro (10,3%) w stosunku do 4,218 miliardów euro w analogicznym okresie w roku ubiegłym. Skorygowany zysk operacyjny (EBIT) wzrósł do 345 mln euro (w roku ubiegłym: 318 milionów euro). Najważniejszym czynnikiem wzrostu całej grupy nadal pozostaje silna pozycja rynkowa w segmencie motoryzacyjnym, oraz korzyści płynące z portfolio innowacyjnych technologii LED i elektronicznych HELLI, które podążają za globalnymi trendami, takimi jak efektywność energetyczna (redukcja emisji CO ₂) oraz bezpieczeństwo.

Reklama

Rozwój branży motoryzacyjnej

Korzystne wyniki finansowe HELLI w trzecim kwartale roku obrotowego wynikają również ze zwiększonego popytu w Europie, Ameryce, oraz Chinach. W okresie dziewięciu miesięcy zewnętrzne przychody koncernu wzrosły o około 3,5 mld euro (11%). W porównaniu do globalnego wzrostu rejestracji nowych samochodów oraz sprzedaży pojazdów lekkich, HELLA przekroczyła wynik ogólnego wzrostu rynku w tym okresie.

Reklama

Segment rynku wtórnego pozostaje na drodze do dalszego rozwoju

W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku fiskalnego, segment aftermarket był w stanie kontynuować kompensowanie słabego popytu w analogicznym okresie w poprzednim roku. Było to możliwe głównie ze względu na ożywienie na europejskim rynku części zamiennych, jak również dzięki zwiększeniu handlu hurtowego w Europie Północnej.

Zewnętrzne przychody segmentu wzrosły o 7,1 procent do 875 milionów euro, tym samym zysk operacyjny wzrósł o 6 mln euro do 56 mln euro.

Silne podstawy do przyszłych wzrostów

Wskaźnik kapitału własnego na koniec trzeciego kwartału za rok obrotowy 2015/2016 wyniósł 39,1 procent w porównaniu do 37,9 procent w roku poprzednim, a w okresie dziewięciu miesięcy operacyjny przepływ pieniężny wynikający z działalności operacyjnej wzrósł do 54 milionów euro z 35 milionów euro w porównaniu z rokiem poprzednim.

Źródło: Hella

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama