Hankook otwiera warsztat testowy na torze Nürburgring

Hankook otwiera warsztat testowy na torze Nürburgring Hankook
10.12.2021

Centrum Techniczne Hankook Europe (ETC) ma nowy oddział, który w przyszłości zapewni pracownikom optymalne warunki, zwłaszcza w zakresie testowania nowych produktów w warunkach rzeczywistych. Na pobliskim torze wyścigowym Nürburgring, w szczególności na legendarnej Nordschleife, firma testuje nie tylko opony wyścigowe, ale także opony na oryginalne wyposażenie renomowanych producentów samochodów sportowych z najwyższej półki.

­W obecności dyrekcji Hankook w Meuspath w regionie Ahrweiler w południowo-zachodnich Niemczech otwarto dziś Warsztaty Nürburgring, choć już nieoficjalnie trwają one od kilku miesięcy. Podczas decyzji o zainwestowaniu w dedykowane biuro terenowe w bezpośrednim sąsiedztwie prawdopodobnie najbardziej wymagającego toru wyścigowego na świecie, zlokalizowanego w regionie Eifel, wzięto również pod uwagę ogromny wzrost ilości oryginalnego wyposażenia premium firmy Hankook wykorzystywanego w pojazdach o wysokich osiągach.

Hankook od dłuższego czasu, jako partner w zakresie oryginalnego wyposażenia renomowanych producentów samochodów, takich jak Audi, BMW, Mercedes-Benz, Porsche i Volkswagen, a także ich komórek zajmujących się  pojazdami o najwyższych osiągach, przeprowadza szeroko zakrojone testy na legendarnej Nordschleife, gdzie testuje swoje opony UUHP (Ultra-Ultra-High-Performance), opracowane specjalnie do użytku jako część oryginalnego wyposażenia. Zwłaszcza w segmencie samochodów sportowych, tzw. „Zielone Piekło” oferuje idealne warunki do szeroko zakrojonych jazd testowych, aby upewnić się, że opony spełniają wysokie wymagania producentów pojazdów i ich klientów. Te testy produktu końcowego są również integralną częścią procesu produkcji i są jasno określone jako decydujące kryterium akceptacji dla wielu pojazdów wysokiej klasy.

Otwarcie naszego warsztatu w bezpośrednim sąsiedztwie Nordschleife na torze Nürburgring pozwala nam znacznie efektywniej przeprowadzać testy osiągów i obciążenia, które mają coraz większe znaczenie w dziedzinie wyczynowych pojazdów drogowych.  Dzięki temu możemy zapewnić naszym klientom najlepsze możliwe produkty o najwyższym poziomie wydajności”, mówi Andreas Pürschel, szef europejskiego zespołu testowego Hankook w Centrum Badawczo-Rozwojowym w Hanowerze.

Centrum ETC, które zostało otwarte w Hanowerze w 1997 roku, pozwoliło producentowi opon na znaczne rozszerzenie projektów badawczych w Europie. Oprócz opracowywania niestandardowych opon do oryginalnego wyposażenia używanego w pojazdach w Europie, testowanie produktów w najbardziej rygorystycznych warunkach jest również integralną częścią pracy ETC. W 2017 roku firma otworzyła własny ośrodek testowania opon zimowych „Technotrac” w Ivalo w Finlandii. Dzięki nowo otwartemu warsztatowi Nürburgring oraz wysokiej klasy i najnowocześniejszym zakładom produkcyjnym i testowym w zakładzie produkcyjnym UE na Węgrzech, Hankook może z dumą twierdzić, że jest synonimem zintegrowanego rozwoju i produkcji opon w Europie.

Źródło: Hankook

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę