Gwałtowny wzrost sprzedaży MAHLE Aftermarket

Gwałtowny wzrost sprzedaży MAHLE Aftermarket MAHLE
31.8.2022

W 2021 r. MAHLE Aftermarket zwiększył sprzedaż o 18,5% do około 1,1 mld euro. Branża wyposażenia warsztatów wykazała szczególnie silny wzrost, a MAHLE Aftermarket rozszerzył ofertę o wiele rozwiązań, które umożliwią np. niezależnym warsztatom diagnostykę i konserwację akumulatorów pojazdów elektrycznych.

Znaczący wzrost sprzedaży pochodził również z utrzymującego się wysokiego popytu na części zamienne i akcesoria do pojazdów użytkowych, komponenty elektroniczne oraz filtry do napędów alternatywnych.

Aby, mimo obecnych napięć w globalnym łańcuchu dostaw, zapewnić zdolność do dostarczania części, jednostka biznesowa dostosowała swoje struktury logistyczne i wyznaczyła zdecydowany kurs na cyfryzację.

W przyszłości powstaną w pełni zautomatyzowane huby logistyczne, które zapewnią szybką i bezbłędną dostawę. Jednostka biznesowa pod koniec 2022 r. podejmie pierwszy krok w kierunku otwarcia w pełni automatycznego magazynu w Olive Branch, w USA, a w 2023 r. pojawią się kolejne, europejskie lokalizacje. Ma to przynieść korzyści klientom poprzez zapewnienie szybszych dostaw, mniejszej liczby zwrotów i minimalnych udziałów w kosztach logistyki towarów.

Źródło: MAHLE

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę