Gorąca woda, wysokie ciśnienie… sprawdź, jak wykorzystać nowoczesną technologię w pracy warsztatu samochodowego

Kärcher
12.11.2019

Dbałość o dobry stan floty pojazdowej klientów to jedno z zadań, jakie staje przed pracownikami warsztatu samochodowego czy firmy zajmującej się auto detalingiem. Osiągane efekty mają wpływ na stan techniczny aut oraz ich wartość rynkową. Nowoczesne technologie w postaci urządzeń czyszczących, które łączą wykorzystanie wysokiego ciśnienia i gorącej wody pomagają utrzymać czystość samochodów i bezpieczeństwo w samym warsztacie. Oto przykłady!

Ciśnienie, woda i środki chemiczne – połączenie idealne!

Wyposażeniem, bez którego coraz trudniej wyobrazić sobie wyposażenie nowoczesnego warsztatu, są urządzenia wysokociśnieniowe. Zgodnie z kołem Sinnera do efektywnego usuwania brudu konieczne są cztery czynniki, czyli czas, działanie mechaniczne (ciśnienie), środki chemiczne i temperatura. Urządzenia wysokociśnieniowe zapewniają odpowiednią kombinację tych czynników, znacząco skracając czas pracy. Mają uniwersalne zastosowanie, ponieważ przy ich pomocy można dokładnie oczyścić podwozie samochodu, pozbyć się osadów zebranych na drodze, ale jednocześnie doprowadzić do porządku stanowisko pracy. Plamy oleju i smarów stanowią w końcu poważne niebezpieczeństwo dla pracowników i mogą negatywnie wpływać na ocenę warsztatu przez klientów.

Na potrzeby warsztatu samochodowego dobrze sprawdzają się kompaktowe urządzenia wysokociśnieniowe o napędzie spalinowym, takie jak modele HDS 8/18-4 C Classic czy HDS 5/15 U marki Kärcher. Kompaktowe rozmiary decydują o ich mobilności i sprawiają, że sprzęt jest łatwy w transporcie i przechowywaniu, mechanizm EASY!Force redukuje do zera siłę konieczną do wciskania spustu, a wodę można podgrzać do temperatury 80 stopni Celsjusza. Bardziej wymagającym użytkownikom powinien przypaść natomiast do gustu model HDS 10/20, który zapewnia wyższe ciśnienie, również podgrzewa wodę i znakomicie radzi sobie także z wyjątkowo trudnymi zabrudzeniami. Dodatkowe akcesoria w postaci pianownicy, szczotek itp., pozwolą na jeszcze lepsze dopasowanie trybu pracy urządzenia do własnych potrzeb.

 

© Kärcher

 

Czyste i pachnące wnętrze pojazdu w mgnieniu oka

Nowoczesne technologie pozwalają także znacząco przyspieszyć czyszczenie wnętrza pojazdu. Dobrym tego przykładem jest urządzenie spryskująco-odsysające Puzzi 10/1 firmy Kärcher, które jest przeznaczone do skutecznego czyszczenia wykładzin dywanowych, dywanów i tapicerek tekstylnych. Sprzęt radzi sobie doskonale z uporczywymi plamami o różnym pochodzeniu, a wyposażenie w dodatkowe ssawki pozwala na dostęp do rozmaitych zakamarków we wnętrzu pojazdu zapewnia wygodne użytkowanie. Co ważne, dzięki zastosowaniu wspomnianego sprzętu, z wnętrza auta znika nie tylko brud, ale także nieprzyjemne zapachy. Pozostawienie serwisowego samochodu z nienagannie czystym wnętrzem będzie stanowić znakomitą wizytówkę warsztatu.

Odkurzacz uniwersalny do warsztatu

Porządek panujący na terenie warsztatu decyduje o ergonomii pracy i bezpieczeństwie pracowników. Dlatego warto sięgać po urządzenia, które pomogą z łatwością go utrzymywać. Do tego grona z pewnością zaliczają się odkurzacze uniwersalne, takie jak oferowany przez firmę Kärcher NT 40/1 Ap L. Sprzęt radzi sobie zarówno z suchymi, jak i mokrymi zanieczyszczeniami. Dodatkowo usuwa pył klasy L i jest wyposażony w półautomatyczny system oczyszczania filtra. Pozwala to na uniknięcie spadków mocy ssania. Na wyposażeniu znajdują się dodatkowe akcesoria, które pozwalają dostosować sprzęt do potrzeb operatora.

Pamiętajmy, że wykorzystanie nowoczesnych urządzeń w trosce o stan floty pojazdów pozwala nie tylko szybciej i efektywniej prowadzić prace porządkowe, ale także wpływa na poprawę stanu technicznego.

Źródło: Kärcher

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę