Goodyear z tytułem Producenta Roku Opon Zimowych 2023 Auto Bild

Goodyear z tytułem Producenta Roku Opon Zimowych 2023 Goodyear

Eksperci prestiżowego niemieckiego magazynu Auto Bild przyznali marce Goodyear tytuł „Producenta Roku Opon Zimowych 2023”, co potwierdza, że w bieżącym sezonie testowym opony Goodyear osiągają najlepsze wyniki w klasyfikacji ogólnej. To znaczące wyróżnienie następuje po wcześniejszym sukcesie w kategorii produktów letnich 2023.

Auto Bild pochwalił wysokie osiągi opon zimowych Goodyear, stwierdzając, że: „zdecydowani zwycięzcy wśród modeli zimowych po raz kolejny pochodzą od marki Goodyear. Opony UltraGrip Performance 3 i UltraGrip Performance+ SUV odniosły kolejne sukcesy w tym sezonie dzięki przekonującym osiągom”.

Jesteśmy niezmiernie dumni z prestiżowych wyróżnień przyznanych przez Auto Bild za naszą tegoroczną ofertę opon zimowych i letnich. Są one dowodem zaangażowania Goodyear w innowacje i naszej zdolności do dostarczania produktów, które odpowiadają na potrzeby nowoczesnego parku samochodowego, pomagając zmaksymalizować osiągi aut i dając kierowcom to, czego potrzebują, aby poprawić wrażenia z jazdy.

David Anckaert, wiceprezes Goodyear ds. opon osobowych w Europie

Linia opon zimowych Goodyeara z sukcesami w testach

Oprócz tytułu „Producenta Roku Opon Zimowych 2023” będącego następstwem bardzo dobrych wyników w rankingach Auto Bild, zimowe produkty Goodyear uzyskały szereg wyróżnień w testach innych wiodących redakcji w całej Europie.

Goodyear UltraGrip Performance 3, nowa opona w portfolio marki, zajęła czołowe miejsca we wszystkich siedmiu testach, w których uczestniczyła.

W teście opon zimowych w rozmiarze 225/45 R18 przeprowadzonym przez Auto Bild doceniono ten produkt za „zrównoważoną i bezpieczną mobilność”, za co przyznano tytuły „Eco-Master” i „Green Tire”, drugie miejsce wśród 54 konkurentów, a także ocenę „wzorową”.

Porównując 11 opon zimowych w rozmiarze 225/40R18, testerzy Auto Bild sportscars przyznali temu produktowi 1.miejsce, zwracając uwagę na „przekonujące właściwości jezdne w każdych warunkach pogodowych i bardzo dobre rezerwy bezpieczeństwa w zakresie aquaplaningu”.

Równie dobry rezultat – 1. miejsce ex aequo – model ten uzyskał w najnowszym rankingu opon zimowych magazynu Sport Auto, w którym sprawdzano właściwości jezdne produktów w rozmiarze 225/40R18. UltraGrip Performance 3 chwalono za „precyzyjne, bezpieczne i niezawodne osiągi, z szerokim zakresem rezerw na wszystkich trzech nawierzchniach”.

Opona UltraGrip Performance 3 zwyciężyła również w teście szwedzkiego magazynu Teknikans Värld, w którym badano zachowanie opon w rozmiarze 225/50R17.

Inny niemiecki magazyn Auto Motor und Sport także docenił mocne osiągi nowości zimowej Goodyear, przyznając jej 2. miejsce w zestawieniu opon w rozmiarze 255/45R20, z komentarzem: „bardzo wszechstronna. Nowa opona Goodyear jest w czołówce bez względu na pogodę”.

Z kolei testerzy brytyjskiej redakcji Auto Express sklasyfikowali ten model na 3. miejscu w teście opon w rozmiarze 225/45R17.

Natomiast inna opona z zimowego portfolio Goodyear, UltraGrip Performance+ SUV zajęła 3. miejsce w najnowszym rankingu opon zimowych Auto Bild allrad z oceną „wzorowa” i komentarzem „uniwersalna opona ze wzorowymi właściwościami jezdnymi na mokrej nawierzchni, dobrymi rezerwami bezpieczeństwa w zakresie aquaplaningu, krótką drogą hamowania na śniegu i na suchej nawierzchni”.

Źródło: Goodyear

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę