Gates przedstawia nową ofertę nastawników faz rozrządu

Gates
17.11.2021
Reklama
Reklama

Gates (NYSE: GTES), czołowy globalny dostawca produktów hydrauliki siłowej i rozwiązań do przenoszenia mocy, rozszerza ofertę rozwiązań do układów napędu paska synchronicznego w regionie EMEA o nastawniki faz rozrządu (VVTS) o jakości OE.

Nastawnik faz rozrządu odgrywa kluczową rolę w układach zarządzania nowoczesnych silników spalinowych, monitorując i regulując otwieranie oraz zamykanie zaworów wewnątrz wałka rozrządu. Rezultatem jest płynniejsza praca na biegu jałowym i przyspieszenie w szerszym zakresie obrotów. Przyczynia się to do redukcji zużycia paliwa oraz emisji zanieczyszczeń.

Reklama

Nowa oferta nastawników VVT firmy Gates stanowi doskonałe uzupełnienie szerokiego asortymentu pasków oraz zestawów rozrządu Gates PowerGrip® do układów napędu paska synchronicznego.

Pierwsze 53 pozycji przeznaczone jest do aut wyprodukowanych w USA, Europie i Azji. Pełna lista zastosowań obejmuje samochody wytwarzane w latach 1995–2020: Audi, BMW, Chevrolet, Chrysler, Dodge, Honda, Hyundai, Jaguar, Jeep, Kia, Land Rover, Lexus, Mazda, Mercedes-Benz, Mini, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Seat, Škoda, Toyota, Volvo i VW.

Firma Gates uwzględniła również popularne zastosowania w modelach Audi, takich jak A3, Q3 i TT.

Kolejne przykłady obejmują modele BMW 118i, 218i, 318i, X1, x3, 225e / MINI Cooper oraz MINI One. Modele z oferty Nissana to m.in. Micra, Juke i Qashqai. Modele Toyota to Corolla i Camry; natomiast dla VW to Beetle, EOS, Golf, Passat i Tiguan.

Reklama

Trwają prace nad opracowaniem kolejnych VVTS i wprowadzeniem ich do oferty w drugiej połowie
bieżącego roku.

Wartość dodana i możliwości sprzedaży

Oznaki usterki nastawnika VVT obejmują m.in. zwiększone zużycie paliwa, nierówną pracę na biegu jałowym, słabe przyspieszenie, a następnie aktywację kontrolki ostrzegawczej.

Diagnozowanie usterek i montowanie części zamiennych to stosunkowo proste czynności dla mechaników. W związku z tym potrzebne jest nieznaczne wsparcie techniczne.

Dystrybutorzy Gates mogą zwiększyć swoją przewagę oferując nastawniki VVT o jakości OE w konkurencyjnej cenie wraz z paskami oraz zestawami rozrządu PowerGrip. Klienci docenią możliwość zakupu wszystkich komponentów paskowego układu rozrządu w jednym miejscu.

Szczegóły techniczne i specyfikacje oraz webinaria techniczne poświęcone problemom montażowym dostępne są na stronie www.gatestechzone.com.

Źródło: Gates

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama