Gates przedstawia nową ofertę nastawników faz rozrządu

Gates przedstawia nową ofertę nastawników faz rozrządu Gates
17.11.2021

Gates (NYSE: GTES), czołowy globalny dostawca produktów hydrauliki siłowej i rozwiązań do przenoszenia mocy, rozszerza ofertę rozwiązań do układów napędu paska synchronicznego w regionie EMEA o nastawniki faz rozrządu (VVTS) o jakości OE.

Nastawnik faz rozrządu odgrywa kluczową rolę w układach zarządzania nowoczesnych silników spalinowych, monitorując i regulując otwieranie oraz zamykanie zaworów wewnątrz wałka rozrządu. Rezultatem jest płynniejsza praca na biegu jałowym i przyspieszenie w szerszym zakresie obrotów. Przyczynia się to do redukcji zużycia paliwa oraz emisji zanieczyszczeń.

Nowa oferta nastawników VVT firmy Gates stanowi doskonałe uzupełnienie szerokiego asortymentu pasków oraz zestawów rozrządu Gates PowerGrip® do układów napędu paska synchronicznego.

Pierwsze 53 pozycji przeznaczone jest do aut wyprodukowanych w USA, Europie i Azji. Pełna lista zastosowań obejmuje samochody wytwarzane w latach 1995–2020: Audi, BMW, Chevrolet, Chrysler, Dodge, Honda, Hyundai, Jaguar, Jeep, Kia, Land Rover, Lexus, Mazda, Mercedes-Benz, Mini, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Seat, Škoda, Toyota, Volvo i VW.

Firma Gates uwzględniła również popularne zastosowania w modelach Audi, takich jak A3, Q3 i TT.

Kolejne przykłady obejmują modele BMW 118i, 218i, 318i, X1, x3, 225e / MINI Cooper oraz MINI One. Modele z oferty Nissana to m.in. Micra, Juke i Qashqai. Modele Toyota to Corolla i Camry; natomiast dla VW to Beetle, EOS, Golf, Passat i Tiguan.

Trwają prace nad opracowaniem kolejnych VVTS i wprowadzeniem ich do oferty w drugiej połowie
bieżącego roku.

Wartość dodana i możliwości sprzedaży

Oznaki usterki nastawnika VVT obejmują m.in. zwiększone zużycie paliwa, nierówną pracę na biegu jałowym, słabe przyspieszenie, a następnie aktywację kontrolki ostrzegawczej.

Diagnozowanie usterek i montowanie części zamiennych to stosunkowo proste czynności dla mechaników. W związku z tym potrzebne jest nieznaczne wsparcie techniczne.

Dystrybutorzy Gates mogą zwiększyć swoją przewagę oferując nastawniki VVT o jakości OE w konkurencyjnej cenie wraz z paskami oraz zestawami rozrządu PowerGrip. Klienci docenią możliwość zakupu wszystkich komponentów paskowego układu rozrządu w jednym miejscu.

Szczegóły techniczne i specyfikacje oraz webinaria techniczne poświęcone problemom montażowym dostępne są na stronie www.gatestechzone.com.

Źródło: Gates

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę