Gates przedstawia innowacyjny pasek do współczesnych sportowych pojazdów terenowych

Paski G-Force RedLine™ CVT firmy Gates GATES
18.9.2020

Paski G-Force RedLine CVT firmy Gates zostały zaprojektowane do wydajnej i długiej pracy w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Gates (NYSE: GTES), czołowy globalny dostawca produktów hydraulicznych i rozwiązań do przenoszenia mocy, wprowadza nową linię pasków przekładni bezstopniowej (CVT) wytrzymujących wyższą temperaturę, moc oraz wymagające warunki eksploatacyjne typowe dla współczesnych pojazdów terenowych.

Paski G-Force RedLine™ CVT firmy Gates są wykonane z opatentowanej, wzmocnionej włóknem mieszanki elastomeru etylenowego, która zapewnia maksymalną sztywność poprzeczną i niezrównaną odporność termiczną. Przekłada się to na zwiększoną trwałość, większą nośność i wyższą efektywną temperaturę pracy. Paski G-Force RedLine firmy Gates zostały dokładnie przebadane w warunkach laboratoryjnych i testach terenowych, więc fani i użytkownicy pojazdów ATV i UTV mogą być pewni ich znakomitych osiągów:

– lepiej wytrzymują temperatury sięgające 170°C bez straty mocy,– do 300% dłuższa żywotność paska,– do 50% mniejsze straty prędkości przy dużym obciążeniu i momencie obrotowym.

– Współczesne pojazdy terenowe z silnikami o wysokiej mocy wymagają innowacyjnych pasków wytrzymujących najbardziej ekstremalne warunki pracy – powiedział Christian Buhlmann, Vice President of Global Product Line Management w Gates. – Wykorzystując zaawansowane materiały i technologie, stworzyliśmy paski przekładni bezstopniowej nowej generacji, które mają lepsze parametry w zakresie nośności, szczytowego momentu obrotowego, zużycia pod wpływem ciepła i trwałości – dodał.

Elastomery etylenowe nie tylko zapewniają lepsze osiągi, lecz także ich produkcja jest bardziej przyjazna dla środowiska, dlatego będą stanowić dla firmy Gates podstawę do opracowania kolejnych pasków z innych kategorii. Paski G-Force RedLine firmy Gates są już dostępne u dystrybutorów w całej Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Aby uzyskać więcej informacji i zobaczyć paski G-Force RedLine w akcji, odwiedź stronę www.gates.com/redline.

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę