Gates dodaje paski wyścigowe RPM do katalogów on-line

Gates dodaje paski wyścigowe RPM do katalogów on-line Gates
11.6.2021

Gates (NYSE: GTES), czołowy globalny dostawca produktów hydraulicznych i rozwiązań do przenoszenia mocy, po raz pierwszy dodał paski wyścigowe RPMTM do katalogów online dla regionu EMEA. Odzwierciedla to rosnące zapotrzebowanie na bardzo wytrzymałe paski odpowiednie do trudnych i ekstremalnych warunków wyścigowych zarówno w USA, jak i w regionie EMEA. Rosnąca liczba uczestników w coraz szerszej gamie sportów motorowych, takich jak rajdy terenowe, zawody driftowe oraz imprezy torowe, również zwiększa możliwości sprzedaży.

Szczegółowe informacje na temat pasków rozrządu i pomocniczych RPM do zastosowań w sportach motorowych są teraz dostępne w katalogu GatesAutoCat (gatesautocat.com) oraz TecDoc.

Paski rozrządu RPM

W przeciwieństwie do pasków rozrządu wykonanych zgodnie ze standardowymi specyfikacjami OE, paski rozrządu RPM zostały zaprojektowano specjalnie z myślą o bardziej rygorystycznych wymogach silników rajdowych. Doskonała konstrukcja paska zapewnia większą wytrzymałość.

Udoskonalenia obejmują również wewnętrzne kordy z włókna szklanego oraz zęby zawierające włókna aramidowe dla zapewnienia większej trwałości. Kompozyty elastomerowe HNBR o wysokim nasyceniu zapewniają dodatkową odporność na ciepło wymaganą w sportach motorowych. Paski gwarantują precyzyjne dopasowanie i są równie łatwe w montażu, jak standardowe paski rozrządu Gates, dzięki czemu doskonale nadają się do rajdów.

Listy katalogowe zawierają 55 pozycji.

Do najpopularniejszych zastosowań (wg numerów części) należą: Subaru Impreza, Forester, Legacy, Outback, 9-2X (T328RB), Audi TT, A4, A3, S3 / Seat Ibiza, Leon, Toledo / VW Golf, Jetta, Passat, Beetle, Clasico, Bora (T306RB) oraz Lexus IS300, GS300 / Toyota Supra (T215RB).

Paski pomocnicze RPM

Paski pomocnicze RPM charakteryzują się większą trwałością, niż paski pomocnicze o jakości OE do standardowych zastosowań. Generują one niski poziom ciepła, mniej hałasu, drgań i zapewniają lepsze przenoszenie mocy. Dwie warstwy przylegające i mieszanka EPDM wzmocniona włóknem nylonowym poniżej kordu oraz warstwa zewnętrzna z odpornego na ciepło EPDM wydłużają żywotność pasków. Wysokomodułowy kord aramidowy o małej rozciągliwości zapewnia przenoszenie bardzo dużych obciążeń. Listy katalogowe zawierają 130 pozycji. Oprócz zastosowań wymienionych już w przypadku paskowych układów rozrządu oferta ta obejmuje również pojazdy najwyższej klasy, takie jak BMW Z4 Coupe (K060575RPM), Ferrari Maranello (K050516RPM), Jaguar F-Type (K060935RPM), Lamborghini Huracan EVO (K050380RPM) i wiele innych.

Szanse

Jako producent pasów napędowych z bogatym doświadczeniem OE, firma Gates ma reputację producenta części cieszących się popularnością i zapewniających nowe źródła przychodów. Poprzez dodanie pasków rozrządu i pomocniczych RPM do katalogów online, firma Gates wskazuje dystrybutorom nowe możliwości i udziela wsparcia dostarczając im łatwe do zamówienia rozwiązania.

Dowiedz się więcej na: https://www.gatestechzone.com/en/product-info/racing-belts

Źródło: Gates

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę