Fotele kubełkowe z dna Morza Śródziemnego w Cuprze Born

Fotele kubełkowe z dna Morza Śródziemnego w Cuprze Born Cupra

CUPRA od samego początku wspiera zrównoważony rozwój oraz stawia na innowacyjność i nowoczesny design. Jednym z przejawów zaangażowania w te kwestie jest partnerstwo z SEAQUAL INITIATIVE, organizacji współpracującej z rybakami, władzami i lokalnymi społecznościami na rzecz oczyszczania mórz, oceanów i rzek. Wspólny projekt hiszpańskiej marki z SEAQUAL INITIATIVE przyczynia się do usuwania zanieczyszczeń z zagrożonych źródeł wody, a efektem tej niestandardowej kooperacji są nowoczesne fotele kubełkowe w modelu Born, do produkcji których użyto zrównoważonych materiałów, pochodzących z dna Morza Śródziemnego. 

  • Do produkcji nowoczesnych foteli kubełkowych zastosowanych w elektrycznym modelu Born użyto materiałów pozyskanych w sposób zrównoważony, pochodzących z Morza Śródziemnego;
  • CUPRA współpracuje w tym zakresie z SEAQUAL INITIATIVE, unikalną społecznością pracującą na rzecz oczyszczania wód w morzach, oceanach i rzekach;
  • Born to pierwszy samochód hiszpańskiej marki, który jest neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla.

W fotelach kubełkowych pierwszego modelu elektrycznego marki zastosowano SEQUAL® YARN, tkaninę z włókien polimerowych pochodzących z recyklingu materiałów wyłowionych z Morza Śródziemnego, innych zbiorników wodnych, a także plaż. Tworzywo jest praktycznie nie do odróżnienia od zwykłych włókien poliestrowych. Pozyskany w ten sposób plastik jest czyszczony i przetwarzany, a następnie trafia ponownie do fabryk, gdzie tworzy się z niego nowe, zrównoważone środowiskowo produkty. Celem współpracy CUPRY z SEAQUAL INITIATIVE jest wspieranie innowacji oraz gospodarki o obiegu zamkniętym, przy jednoczesnym zachowaniu zasobów Morza Śródziemnego.

CUPRA_SEAQUAL_INITIATIVE Cupra

Model CUPRA Born produkowany jest w Zwickau (Niemcy) w oparciu o modułową platformę elektryczną (MEB), w której w łańcuchu dostaw i produkcji surowców wykorzystywana jest energia ze źródeł odnawialnych. Pozostałe emisje są kompensowane przez inwestycje środowiskowe i projektowe, certyfikowane zgodnie z najwyższymi standardami.

Źródło: Cupra 

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę